View Single Post
Staro 03.09.2016., 13:42   #1733
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,967
Meni stigao Leagoo M5.

Prvi dojam: mob je do jaja!

Kratki review:
- jako brz uredaj, nema trzanja, zastajkivanja (uvijek slobodno oko 1.3-4 gb memorije)
- na display nemam zamjerke, nista nije zrnato iako je HD ready rezolucija
- kvaliteta izrade jako dobra, nista ne skripi
- zvucnici su zbilja glasni, ako se pojaca do kraja postoji mala distorzija zvuka no nije nesto sto previse smeta ili da se zbog toga mora stisati
- zvuk preko slusalica od lg g2 je solidan (nisam probavao s njegovim slusalicama)
- nema bloatwarea - mob je cist od kineskih gluposti, eventualno aplikacija za teme, ali ona je ok pa je nema razloga micati, gore je skoro pa vanilla android 6.0. Slobodnog storagea je oko 10+ gb
- dolazi sa predinstaliranim googleovim aplikacijama, playstore uredno radi
- gps zalocka jako brzo, kroz par sekundi
- fingerprint reader jako dobro i jako brzo reagira
- tipke (home, back, menu) dobro reagiraju na "pritisak"
- wifi uredno radi, nisam primjetio neke probleme

- e sad, kamera - nisam puno ocekivao po pitanju kamere tako da mogu reci da je ona negdje u rangu onog prvog htc desirea, sto znaci losija recimio nego na samsung galaxy S1 telefonu. ALI, (namjerno sam istaknuo taj "ali") je sasvim zadovoljavajuca za nekog tko ne brije previse na pravu kvalitetu fotke. Za fejs, selfije i usput nesto poslikat je sasvim solidna tako da definitivno nije "za bacit"

Jedina stvar koja me malo smeta je to sto je youtube sistemska aplikacija, dakle uninstall je nemoguc, ali isto tako i update. Sadasnja verzija je 5.7 nesto, i zna se smrznut pri cemu dolazi do toga da se mora "ubit" aplikaciju. Ne znam zasto su to napravili, ali pokusat cu ih kontaktirati da vidim da li postoji sansa da se napravi/od nekud povuce update.

Eto, toliko za sada. Nadopunit cu ovaj review kad se malo vise stignem poigrat. Treba jos vidjet koliko baterija drzi, kako se nosi kad ga se malo natovari s aplikacijama, ubaciti sim karticu pa vidjeti signal i brzinu interneta, itd.

S mobitelom sam zbilja zadovoljan. Bolje kupiti ovo nego recimo neki rabljeni Samsung S3.


Dospio sam i do recoveryja, sve je na kineskom, ali skuzio sam gdje se sto nalazi.

U recovery se ulazi na sljedeci nacin (bar sam ja tako usao):

Ugasiti mobitel
Stisnuti power i vol down tipke i drzati dok se ne pojavi leagoo logo
Pustiti tipke i ponovo stisnuti na 2-3 sekunde pa pustiti
Nakon toga ce iskociti recovery meni

Opcije u recoveryju poslozene odozgo prema dolje kako idu:

1. Factory reset
2. Automatic test - prolazi se kroz testove, power tipka je "enter", a izlazak i prelazak na sljedeci test se radi s vol + tipkom
3. Manual test
4. Individual test - za testiranje samo pojedinih dijelova mobitela (tipke, flash, digitizer)
5. Test report
6. Debug test item
7. Clear eMMC (ne dirati)
8. Version information (info o instaliranom firmwareu tj. Romu)
9. Restart

Evo i koja slika






Cuky je offline   Reply With Quote