Tema: Iskon
View Single Post
Staro 30.08.2016., 19:30   #3736
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,137
danas sam stavio liniju na prenaponsku zastitu, s obzirom da sad imam liniju preko zraka, za svaki slučaj.

to malo đubre reže liniju samotako. dsl ide do 6mhz, odnosno kod mene to znači 25mbita.

u prevodu, sad će trebat kupovat "vdsl" prenaponske zaštite, jer su ove stare valjda bile za telefoniju / adsl?

zakrimpao sam rj11 konektore na cat5 kabel kako bih mogao to spojit na prenaponsku zaštitu (utičnica sa rj11 konektorima in / out), isti kakav koristim i inače za direkt vezu do routera, tako da je kabel isključen kao uzrok.
kad sam vratio kako je bilo prije (direkt iz zida do routera), povećala se brzina, mada sad osciliram oko 28.5 bmita. neću radit dramu.




ps - interesantno kako običan telefonski kabel guši signal. toliko guši da niti zuja ne radi, tehničar mi nije mogao nać paricu u ormariću kad je zuja bila spojena na telefonski kabel, nego je kasnije spojio krokodilkama direkt na dolazni kabel. ja sam isto full izbacio tel utičnicu i cat5 kabel mi je direkt spojen na dolazni kabel sa bandere.
jp_rv je offline   Reply With Quote