View Single Post
Staro 28.05.2016., 18:46   #19
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,647
Gustoća pjene naravno, istovremeno i kvaliteta pjene, veći HR broj, veća gustoća, bolja kvaliteta, kolko sam videl, kod nas je dostupno većinom HR35, to je neki standard..

gustoća pjene kvalitetna kategorija madraca
do 35 kg/m3 isključivo za površinske slojeve madraca
oko 35 kg/m3 low cost ili standard HR madrac
40 do 50 kg/m3 quality to high quality madrac
50 kg/m3 i više high quality to premium quality

Imamo skoro pa isti (ovaj koji imam je Oriolik krevet) krevet, samo je razlika u tome, kod mene se podiže na stranu (bok) podnica...

Maknuo sam tu podnicu i ugradil još poprečne dvije štafle i podložil ispod radi čvrstoće i stavil dvije odvojene spinea podnice 2x80.. Jest da je zeznuto malo ak trebaš nekaj uzimat, žena baš nije nekaj oduševljena s tom kombinacijom.. Ak trebam nekaj uzet samo madrac prebacim na drugi i podignem podnicu

Mada, dala bi se ta podnica koju imaš, sredit, izbaciš te letvice i staviš druge, uže, stavit gurtnu po dužini; imao tu kombinaciju, al ne znam, nisam baš nekaj oduševljen bio, pa je na kraju podnica završila zapakirana na tavanu.. Druga solucija ti je, složit po mjeri istu takvu sa više letvica, al cifra bi bila veća od 1000kn, e sad, kolko ti se da zafrkavat s tim, ovisi o tebi...

http://shop.bioflex.hr/ Osim prodaje madraca, imaju i servis, a oni ti rade podnice, modificiraju i sve vezano uz to..

A gle, možeš ti stavit madrac na postojeću podnicu, al vjerojatno bi ga morao češće okretat, a onda bi i vijek trajanja madraca bio (mislim da bi ga uništio znatno prije) kraći, pošto većina takvih kreveta dolazi sa običnim podnicama naravno, a s njima i najjeftiniji madraci od PU pjene...

Ak uzimaš madrac na duže staže, znači ne neko sranje, onda uzmi u obzir to da ćeš se trebat i za podnicu pobrinut..
Nemoj kupovat madrac tek tolko da imaš na čem spavat, ja sam tak praktički cijeli život spaval na ležajima, zadnji "top madrac" je bio onaj od PU pjene, a bolovi po tijelu su mi bili pod normalno, dojdem s posla umoran, probudim se strgan, već mi je pun kufer tog bilo..

Sad napokon mogu reć da imam odličan madrac, a ovi madraci po raznim dućanima i šoping centrima bolje da ne komentiram. Najgore je to što specifikacije nisu točne ili nisu ispisane, tak da ne znaš kaj kupuješ al bitno je da vele: "ovo je vrhunski madrac od HR35 pjene" a cijene su abnormalne visoke...
zvonac je offline   Reply With Quote