View Single Post
Staro 02.04.2016., 09:25   #600
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 946
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
@markecSMB

Znači benchat u jednoj igri je mjerodavno za napravit zaključak kak je skylake duplo bolji...

Bitno je valjda uzet više stvari pa pogledat koliki je prosječan napredak. Da si malo bolje pogledao link koji je Manuel stavio, vidio bi da negdje imaš i gubitak u performansama s DDR4 u odnosu na DDR3.
Ne znaš čitat?

Na tom linku je HASWELL E jel ti jasno da je skylake totalno različit od haswell E?
Ovo je koliko ja vidim tema o skylake.
Citiraj:
skylake je odlična arhitektura, i u nekim stvarima donosi značajan upgrade, u nekim manji.
Da si ustvari čitao linkove, vidio bi da nije samo jedna igra.

Igre u kojima sam ja osjetio/vidio/izmjerio značajan porast performansi u odnosu na haswell i na 760k (na 5 GHz) koji sam imao prije (ne uspoređujem s 760k, samo navodim):

arma2/3 starcraft 2, DCS world, SQUAD, CS GO, FSX, BF4
dakle, ja sam vidio i osjetio razliku, i razlika je značajna, u onome što je meni bitno. Nigdje ne tvrdim da će razlika svugdje bit velika.


Gdje je značajka velika? Pa u CPU bottlneck igrama (scenama), ak igra nije CPU bottlneckana, razlika je minimalna, što je očito.


Krajnje je debilno testirati CPU da ga se ne dovede u CPU bottlneck, jer se onda razlika NE VIDI.

Kao bivši vlasnik haswell i trenutni skylake i5, mogu potvrdit da je razlika otprilike ko na DF

Zadnje izmijenjeno od: markecSMB. 02.04.2016. u 09:30.
markecSMB je offline   Reply With Quote