Ovakvi gore odgovori HT-a su nestručni, lažni i glupi. Isto bi ti bilo i da si ostao na 50mbps.
U routeru možeš vidjeti propusnost parice, tj. kvalitetu iste, u tvom slučaju mogao si oko 50Mbps, tvoja parica se promijenila ili degradirala te uz istu marginu sada možeš manje, oko 38Mbps.
Ovakav odgovor tehničara je iznimno glup kada tako moram reći. Centrale su povezane optičkim nitima a ovdje je riječ o propusnosti parice, koja se očito pogoršala a ne dslama.
Vjerojatno imaš loš spoj na izvodu, parica ima kratki spoj s nekom drugom ili je netko "u blizini" tvoje parice u kabelu uzeo vdsl, možda više njih pa parice tako utječu jedna na drugu, ne mogu se sada sjetiti stručnog izraza za to.
Uglavnom, odhebali su te, najlakše i najjeftinije je reći da ne može bolje.
Inače, pošalji mail tehničkoj podršci, još jednom prijavi smetnju i reci da te prebace na 8b profil.
Trenutno si na 17a profilu koji je samo za korisnike jako blizu centrale sa odličnim paricama, osjetljiv je te on povećava upload. 8b je standardni profil i možda bi ti bilo bolje na njemu.