View Single Post
Staro 05.03.2016., 15:32   #1706
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,117
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
meni je jučer stigao android tv box i imam problema s njim.
nije niš posebno, neki žnj quad core sa 1gb rama. bitno da mogu gledat serije sa mx playerom.
e sad,stvar ima HDMI, optički izlaz i analogni video/audio izlaz.
preko HDMI-ja sve OK, ali ne mogu dobit zvuk preko optičkog izlaza neovisno o tome šta koristim kao izvor zvuka, probao sam mx player sa dts-om - nula bodova. ac3 nula bodova, običan youtube stream nula. pojačalo uopće ne prepozna izvor zvuka. kad kabel vratim na tv, odmah prepozna ulaz i pusti zvuk.
ista stvar vrijedi za analogni izlaz na tv boxu, nema zvuka nema slike (koristim činč kabel koji je došao s njim, s jedne strane 3.5mm jack sa 4 pina, s druge 3 rca).

display opcije na droidu su nikakve, nema ničeg. mogu samo rezoluciju hdmi-ja izabirat.
a vezano za spdif nisam našao ništa, kao ne postoji.
kad npr dts ili ac3 track prebacim na "sw decode" onda čujem zvuk preko telke. kad prebacim na "hw decode" po nekoj logici bi trebalo ići optikom na receiver, ali to se ne desi.
receiver podržava ac3 i dts.
kad pričate u prazno onda ide tema, kad se pita konkretno - ništa, arija.
analogni video izlaz radi kad se za hdmi stavi 576i i izvuče hdmi kabel, onda se box prebaci na analogni izlaz.

ali optički nisam uspio osposobit nikako. otvorio sam ticket tamo di sam ga kupio.
crvena ledica u spdifu svijetli, ali amp ne trza.

ps - se može nekako promijeniti količina settingsa na androidu? imam samo neki šit u settingsima, nemam "pravi" settings, nego samo "settingsmbox".
općenito je cijela stvar prilagođena radu s daljincem, stavio sam novi launcher, ali i dalje mi fale neke stvari.
jp_rv je offline