View Single Post
Staro 04.03.2016., 23:17   #1376
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 991
Moj post s forum.hr

Bio sam na izletu

1. Izlet Zagreb - Plitvice.

Zagreb - Ogulin autocesta, signal stabilan 3G, iza Bosiljeva prebacuje na HT 3G, bez prekida usluge i 0% vremena bez signala.
Iza Josipdola nestaje Tele2 signal, prebacuje na HT 3G i ostaje na HT signalu sve do sela Poljanak.
To je kojih 45km samo HT signala, prošli smo kroz par sela gdje nema baš ljudi, razumijem zašto Tele2 se ne trudi pokriti to područje, preskupo za mali broj ljudi koji vjerojatno nebi koristio Tele2 mrežu.
Nešto malo Tele2 signala se pojavljuje kod sela Poljanak. Plitvička jezera kompletna pod HT 3G signalom, na jezeru se kratko spoji na Tele2.
Povratak starom cestom do Karlovca, do sela Krnjak (60km od Plitvica) cijelo vrijeme HT 3G signal, nakon toga se spaja na Tele2 i skroz do Zagreba Tele2 signal.
Šaltanje Tele2-HT neprimjetno, bez prekida usluge, 0% bez signala.
Bio sam 3 minute na HT 2G signalu u nacionalnom roamingu, glasovni pozivi rade, za internet potrebno dozvoliti roaming. Dok sam se snašao već se vratio 3G signal.

2. Izlet Zagreb - Dubrovnik
Zagreb - Zadar opisano već prije, od Ogulina do Otočca prebacivanje Tele2-HT, kasnije Tele2 3G signal sve Splita bez prekida (kod Vučevice slabiji signal kojih 5km, tunel HT signal).
Kasnije kod Blata Na Cetini prekid signala od 5km (HT 3G), te kod Otrić-Seoci prebacuje na HT 3G do Ploča.
Kasnije stabilan signal Metković do Neuma, kroz Neum nisam siguran jel 2G ili 3G signal kroz njega, ali ne prebacuje na BIH mreže.
Od Neuma do Dubrovnika jedan prekid signala kod Zaton Doli (HT 3G). Dubrovnik cijeli pokriven stabilnim 3G signalom.
Dubrovnik - Crna gora Tele2 3G signal sve do granice.

Da rezimiramo, Tele2 ima svoj signal na 90% A1 (manjak signala kroz Liku i Gorski kotar, nakon Velebita 99% pokrivenosti A1), jadranska magistrala od Splita do Dubrovnika pokrivena, tamo gdje nema Tele2 svoj signal neprimjetno prebacuje na HT 3G BEZ nacionalnog roaminga.

Sve u svemu Tele2 signal sad ima skoro svugdje, gdje nema prebacuje na HT i korisnik ne kuži, nema problema što se tiče surfanja na Tele2 i HT signalu, sve u svemu za trećeg operatera osjetno poboljšanje kvalitete usluge u zadnjih godinu dana.

Svi moji navodi se mogu provjeriti
https://www.cellmapper.net/map?MCC=2...=false&bands=0

Ako ima pitanja, pitajte
sipe je offline   Reply With Quote