View Single Post
Staro 06.02.2016., 13:53   #196
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Hej ekipa, imam jedno pitanj oko opcije u CCC tj. "Alternate DVI operational mode".

Naime, po defualtu je ta opcija u Crimsonu (ne znam kako je bilo prije tj. nisam obracao paznju) tj. CCC ukljucena pa me zanima kako je god vas?

Na netu nalazim razna misljenja i teorije o svemu tome pa nemam pojma ostaviti to ukljuceno ili ugasiti?

Monitor koji i dalje koristim (i nije da ga jos mislim mjenjati jer volim 16:10, a i nije to tema) je stari Samsung 2232BW 22'', spojen naravno preko DVI-a na GPU koji se nalazi u profilu tj. na Sapphire Vapor-X R9 280X, 3GB GDDR5 OC (UEFI).

Kada tu opciju ugasim, nekako mi se cini da su boje toplije, a kada je ukljuceno, sve mi izgleda nekako ostrije (moguce da je placebo, ali ne znam sta sada napraviti tj. da to ugasim ili ostavim ukljuceno (kako i je po defaultu)).

Kako je to kod vas te ugasiti to ili upaliti?

Jos jedna stvar, pri zavrsteku instalcije sam dobio ovu poruku:

"Radeon setting has detected that one or more high-DPI panels are connected to your sistem. Enabling Virtual Super Resolution, will increase your resolution and allow you to customize DPI settings."

Trebam li uopce ukljucivati "Virtal Super Resolution" ili ostaviti ugaseno (posto mislim i dalje igrati na nativnoj rezoluciji tj. 1680x1050, 60 Hz)?

Evo kako to izgleda:



Monitor mi radi normalno na 60 Hz, a CCC mi pokazuje nekih 75 Hz tj. kao na sljedecem screenshot-u:



...



Trebam li uopce tu sta dirati posto ne mislim igrati na niti jednoj drugoj rezoluciji, osim 1680x1050 te trebam li se obazirati na onih 75 hz posto monitor normalno i dalje radi (kao sto pokazuje SS) na 60 Hz?

Hvala!

P.S.

Napokon s ovim "hotfix-om" radi "Radeon Additional Settings" tj. ono sto mi prije nije radilo pa sam imao stare drivere i tek sam sada presao opet na Crimson.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote