Tema: Automobili
View Single Post
Staro 04.02.2016., 17:20   #19607
Penryn
Premium
Moj komp
 
Penryn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Silicon Valley
Postovi: 109
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa šta nije dabl klač fora neki teži relikt prošlosti?
Pa jest, dok getribe nisu imale sinkrone bez njega se nije moglo. Danas nema potrebe za njim, al da produžuje život sinkronima ako se pravilno izvodi - produžuje.

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
nece kvacilu nista biti od 17 milijardi downshifta, kad bi se tako trosilo kvacilo i getriba vec bi prizvodjaci nesto drugacije smislili onda.

Prije ce ga sjebat guslenje kroz guzvu u 4-oj na 30-40kmh, i slicne gluparije. Da ne kazem voznja uz brdo u visokom stupnju prijenosa, umjesto saltanja u manju, itd.

I o kakvom krcanju iz trece u drugu pricate, kakve ste vi to krampove vozili? Nikad nijednom nisam sjeo u nijedan auto a da mi je je krcao pri bilo kakvom saltanju.
Tu onda postoje dvije solucije:

1.Auto/getriba/kvacilo je NEISPRAVNO
2. Vozac nema pojma o voznji i ne zna saltati. (i ne, ne treba ti medjugas pri downshiftu, a pogotovo da bi sprijecio krcanje, sto nas vraca na br.1.)
Evo samo jedan primjer - nova mazda 6 2.0 sky-g koju sam nedavno vozio, nekih 30k km na tabli, iz 3. u 2. za-pi-nje, ne upada glatko. Sad zapinje a za 50ak km će to možda prijeći u krčanje.
Pa sad u čemu je problem ne znam, mazdina kvaliteta ili ju je jedan i jedini vlasnik u ovih 30k km uspio načeti.
Što se duplog kvačila tiče, tko zna što se s njim postiže - zna, tko ne zna nek se potrudi saznat. Ja niti sam striktno za njega niti protiv njega..

Evo jedan primjer profi vozača, svaki downshift je s duplim kvačilom, budala
https://www.youtube.com/watch?v=YNEedkQ7tTA
Penryn je offline   Reply With Quote