Citiraj:
Autor Penryn
Ma, cijelo vrijeme pričamo od turbodizelima kod kojih je samo 2 stupanjski sistem a ti spominješ da se neke 2 turbine manjeg tlaka teoretski manje kvare od jedne s većim tlakom.. ne znam ni odakle ti ta teorija, al dobro.
I 1.6 TDI 105ks i 1.9TDI 105ks imaju varijabilne turbine..
I istina, VNT mehanizam tj. te lopatice se znaju toliko začađit da blokiraju, al to je još od prastarih 1.9 TDI PD 105ks riješeno.
|
Da, tako je. Mislija sam na starije 1.9tdi sa 90ks a ne 1.6... Btw moj Leon je spada pod zadnju generaciju sa VN turbinom i bosch pumpom... Gledajuci ove malo novije motore (1.6 i 1.9tdi) koji imaju PD i spadaju pod CR, nekako mi se cini da su izgubili onaj potisak koji su stariji imali, unatoc istoj/vecoj nazivnoj snazi... Svi su nekako linearni i jednoliki pri ubrzanjima..