View Single Post
Staro 27.12.2015., 13:57   #176
osspaljeni
Silence
Moj komp
 
osspaljeni's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 671
Citiraj:
Autor osspaljeni Pregled postova
Ja sam testirao ovako:
Jedna runda IntelBurna na 10 runova
Jedna runda Prime95: 1344
Jedna runda Prime95: 1792

U Prime95 upali SUM(INPUTS) Error Checking i Round Off Checking pod advanced.
Odeš na custom test, upišeš 1344 ili 1792 pod min FFT i max FFT i odabereš svu slobodnu memoriju.

Čak i ako prođe IntelBurn, Prime95 će ga srušiti u 5 minuta ako nešto ne valja
Citiraj:
Autor osspaljeni Pregled postova
Ja sam ubio cijeli dan tako dok nisam dobio 444 FSB-a sa memorijom na 1066 MHz da prolazi sve navedene testove i onda još Prime95 zavrtio par sati na normalno.

Za GTL imaš detaljno objašnjeno ovdje.

Čini se komplicirano ali jednostavno je (sad ovisi kakav ti je BIOS, hoćeš morati računati ili samo staviti na 0.635x)
Probaj se igrati. Možeš probati spustiti malo niže od 0.635x na GTLREF 1 i 3, ili dodati malo više od toga na GTLREF 0 i 2.
Koliko sam ja shvatio GTL voltaže trebaju biti između 0,8 i 1 V
Ako pogodiš, možeš i spustiti napon na procesoru za koju stepenicu da i dalje ostane stabilan.

Dizati voltažu u nebo na procesoru nije ni meni pomoglo.
Zapravo začudio sam se koliko je zahebano klokniti Quad-a sa 8 GB ram-a i da sve radi kako treba.

Jedino pazi sa VTT voltažom. Nemoj ići preko 1,4 V jer možeš lako ubiti procesor.
EDIT: Kada testiraš 1344 i 1792 u Prime95 ostavi barem nešto slobodne memorije, 10% je sasvim dovoljno.
Pogledaj temu o OC Core2Duo i Quad procesora prije svega gore navedenoga i stavi si u BIOS-u "Shutdown Temperature" na nekih 80°C ili čak niže od toga kao failsafe.
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
771 to 775 for Dummies

Zadnje izmijenjeno od: osspaljeni. 27.12.2015. u 14:04.
osspaljeni je offline   Reply With Quote