View Single Post
Staro 27.11.2015., 10:13   #1
filip989
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: ivanić-grad
Postovi: 37
Optima, brzina neta + TV?

Pozdrav ljudi, ovako: stigla mi je prekjucer oprema od Optime za O3 paket s 10Mbit brzinom. Sad me zanima jedna stvar vezana uz brzinu koja mi nije jasna niti iz ponude, niti iz ugovora, a bome ni tehnickoj "podrsci" optime nije bas jasna.
Kod staraca sam imao max adsl 10 mbit i maxtv, s time da mi je speedtest pokazivao 13-14 mbit nakon aktivacije maxtv-a.
Na optimi mi je brzina i dalje 10, zvao sam tehnicki da pitam dal je "promet" iptv-a onda ukljucen u tih 10mbit-a ili ce mi pustiti dodatno jos brzinu za tv. Nakon sto me djelatnica pitala da "gdi ja to vidim brzinu?!" (jebote struka), uvjeravala me je da ona vidi 16 (kao 6 dodarnih za tv) i da mi to sustav automatski pusta pri aktivaciji optitv-a.
Dal je to istina i ako je jel bi mi znao netko objasniti na koju foru meni na modem stize navodno 16mbit, a on mi magijom prikazuje "samo brzinu za internet". Struja i veze mi nisu jaca strana pa ne znam dal je to moguce, eventualno sto mi pada na pamet je da bi mozda eventualno bilo moguce da je u samom ruteru "preusmjerena veza" za net na wlan ili lan 1 i 2 portove, a sve dodatno na ostale portove ovisno o namjeni.
Ponavljam, nije mi to jaca strana pa sad lupam bez veze.

Uglavnom, samo me zanima jel me muljaju ili sam corav pa nesto ne vidim ili sam previdio u ponudi. Hvala!
filip989 je offline   Reply With Quote