Marantz-i su poznati po tom HDMI Handshake problemu. Zato sam te i tražio u onoj drugoj temi da staviš screenshot od AMD HDMI Supported formats.
Ovo je ustvari način povezivanja i komunikacije između dva uređaja spojena HDMI kabelom. Nešto poput spajanja na internet putem 56k modema, gdje mora doći do provjere protokola prije povezivanja i komunikacije.
Najčešće se ovo rješava iskapčanjem oba uređaja iz struje (utičnice) na 1 min, te zatim ponovno uštekavanje. Ovo je bitno, jer je to jedini način da se resetira HDMI Handshake - uključivanje/isključivanje uređaja na gumbu za pokretanje NE DAJE isti rezultat tj. ne resetira Handshake konekciju.
Jako je bitan redoslijed kojim se pokreću uređaji, jer je nekim uređajima potrebno duže da se pokrenu i uspostave HDMI Handshake. Prvo se pokreću uređaji kojima je potrebno više vremena za bootanjem ili loadanjem.
Više informacija:
http://www.avsforum.com/forum/90-rec...d-faq.html#l11
http://marantz-uk.custhelp.com/app/a...ation-problems
https://www.reddit.com/r/hometheater...n_marantz_avr/
http://www.stereophile.com/content/m...dmi-problems-1
http://www.hometheatershack.com/foru...-problems.html
Ovo se događa jer se različiti proizvođači ne drže striktnih Handshake smjernica i protokola i onda često nastaju ovakvi problemi, koji se trajno mogu riješiti putem ovakvih
HDFury uređaja, a koji rješavaju sve potencijalne probleme (različite HDMI ili HDCP revizije, različiti podržani digitalni audio/video formati itd).