Tema: H1 Telekom
View Single Post
Staro 07.09.2015., 22:42   #1632
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Vađenje šifri i debrand FRITZ!Box 7360 v1

Kratki uvod. Vidio sam da je izašao 06.30 za naše fritze. Odem u postavke, vidim da je H1 sakrio ažuriranje. Pošto je fritz ipak malo močniji stroj, može se pristupiti ažuriranjem direktno preko linka (http://fritz.box/system/update.lua). Otvorim link, probam ažurirati, zabranjeno. Probam ažurirati pomoću datoteke zabranjeno.

Naljutim se i evo tutoriala za vađenje šifri i debrand na najnoviju verziju

Što se dobiva debrandom? Najnoviji firmware 06.30 na koji (trenutno) ne možete nadograditi, par opcija koje su skrivene (za voip), brisanje TR-069.

Ja sam testirao sve radio na laptopu s Windows XP jer mi je on bio pri ruci, ali bi trebalo raditi i na 7,8,8.1,10. Treba vam i LAN kabel. Ugasite obavezno firewall!

Naravno, sve što radite je na vlastitu odgovornost. Ja sam zbrickao router 1x, nakon toga sam ga namjerno zbrickao 6x i svaki put ga sredio bez problema tako da nebi trebali imati ni vi problema.

Prije početka pročitajte cijeli tutorial jednom.

0. OBAVEZNO, OBAVEZNO napraviti backup postavki SA šifrom. Napravite 2-3 backupa i spremite ih na različita mjesta. Ako imate backup uvijek se možemo vratiti na početak kao da ništa niste radili


1. Ovaj korak ovisi o verziji na kojoj se nalazite. Ako imate verziju 06.20, morat ćete raditi downgrade na 06.05 i nećete moć izvuč TR-069 šifru. Ako vam to igra neku ulogu onda ništa. Ako ste na na 06.05 možete na korak 6 direktno, također možete izvaditi TR-069 šifru.

2. Downgrade na 06.05. Skinete ruKernelTool. Pomoću njega ćemo raditi downgrade na 06.05 da uzmemo šifru i "nasilni" upgrade (debrand) na 06.30
Ovaj link otvorite da vidite username i šifru
http://rukerneltool.rainerullrich.de...a-Download.txt

Ovdje upišete username i šifru i skinete ruKernelTool ( ruKernelTool.zip V0.6.4.6)
http://rukerneltool.rainerullrich.de...-download.html

3. Nakon što ste skinuli, raspakirate ruKernelTool i pokrenete ga.

4. SPOJITE SE NA FRTIZ S LAN KABELOM.
U potpunosti pratite ovaj tutorial, tu je sve napisano detaljno samo što u koraku 7 birate firmware za 7360 v1 06.05. Puna oznaka je 111.06.05, samo je ta verzija i ne možete fulat
http://rukerneltool.rainerullrich.de...nglish_EN.html

5. Ako ste pratili sva upustva, na kraju svega vaš fritz će ući u bootloop. Ne znam razlog tome, ja sam svoj flashnuo ukupno 6x i 3x je ušao u bootloop, zadnja 3x je izprve sve radilo.
Solucija je samo da napravite cijeli 4 korak ponovo. Kad sam napravio sve moj fritz se restartao svakih 2 minute, samo sam ponovo flashnuo isti firmware potpuno istim postavkama i radio je najnormalnije. Tako da nema panike, potrebno je samo ponoviti 4. korak.

6. Nakon što smo uspješno napravili downgrade 06.05 vrijeme je da vratimo backup. Pošto backup s verzije 06.20 neće raditi, morate napraviti restore s drugog uređaja. Napravite odabir kao na slici, na sljedećem koraku ostavite sve strelice i napravite restore.


7. Paljenje Telneta. Prije nego što se ulogiramo preko telneta moramo ga uključiti. Dignite telefon, nazovite #96*7*, trebate čuti kratki beeep kao da telefon jednom zazvoni i to je to.

8. Logirajte se na telnet. CMD telnet fritz.box ili telnet 192.168.178.1, ako imate šifru upišete šifru i dočeka vas # čekajući vaše komande.

9. Vađenje ADSL-a. Kad se ulogirani u telnet potrebno je sljedeće naredbe
Za ADSL
allcfgconv -C ar7 -c -o - | grep -E "(username|passwd)"
trebate dobiti nešto slično ovom



Username i šifra su označeni bijelim

10. Vađenje VOIP-a. Za voip nam treba username, password i registrar
Naredba za VOIP
allcfgconv -C voip -c -o - | grep -E "(username|passwd|registrar)"
Trebate dobiti nešto slično ovom



Username počinje (barem kod mene) s 2000, šifra u brojkama i registrar ip adresa

11. Za TR-069, samo oni koji su imali odmah 06.05, oni koji su radili downgrade ne mogu izvuć šifru.
Naredba za TR-069
allcfgconv -C tr069 -c -o - | grep -E "(url|username|password|ConnectionRequestUsername|ConnectionRequestPassword)"
Nažalost za ovo nemam ispis, ispisat će vam se URL, username, šifra i još jedan username i šifra.

12. Nakon što smo uspješno izvadili šifre vrijeme je za nadogradnju na najnoviji.
Ponovim ponovo postupak
http://rukerneltool.rainerullrich.de...nglish_EN.html
Ako vam se fritz zaglavi u bootloop, samo ponovite postupak potpuno istim koracima. Umjesto 111.06.05 birate 111.06.30

13. Nakon bootanja vrijeme je da podesimo ADSL i VOIP. Ja sam prvo ADSL pa onda VOIP.

14. ADSL
Internet -> Account Information
Internet service provider - Napišite ime konkecije
Odaberete Connection to a DSL line
Account Information - tu upišete username i šifru koju ste izvadili
Connection Settings - Change connection setting
DSL ATM Settings -> VPI 0 VCI 32
Encapsulation PPPoE

Nakon toga Apply i spojeni ste na Internet.

15. VOIP
Telephony -> Telephone Numbers -> New Telephone Number
Sve imate na slici, ali ću napisati i tekst
Stavite kvačicu Use Internet telephone number
Telephony provider - other provider
Telephone number for registration* - broj vašeg telefona s pozivnim bez 0 i bez +
Internal telephone number in the FRITZ!Box* - username koji ste izvukli iz voipa
Account information
User name - username iz voipa
Password - šifra iz voipa
Registrar - registrat iz voipa
Proxy server - PRAZNO!
Označiti kvačice
Country code No
Area code None
Relay outgoing emergency calls without prefixes
Relay special rate numbers without prefixes
Features
DTMF transmission - Automatically
Suppress outgoing Caller ID (CLIR) - CLIR via display name
Caller ID - disabled
Označiti kvačice
Provider does not support REGISTER-fetch



Odabrati save i kad vas vrati nazad na Telephone Numbers->Line settings
Location information
Country - Croatia
Country code 00 385
Area code 0 prazno

Svugdje maknuti kvačice osim
Voice Packets
Use additional connection for Internet telephony via DSL (PVC)
No account information required (in accordance with RFC 2684, RFC 1483)
VPI 1 VCI 33
Encapsulation
Bridged (Routed Bridge Encapsulation) - označiti Obtain the IP address automatically (DHCP)



16. Save i nakon ovog trebao ponovo spojiti internet i voip i sve bi trebalo raditi.

Novo stanje



H1 nema nigdje, par novih funkcija, nema više TR-069. Također čim dođe novi firmware sad mogu bez problema napravit update.

Ukratko, fritz-a je jako teško zbrikat, s rukerneltool možemo stavit bilo koji firmware, glavna stvar je samo da imate backup postavka onda možete sve.

Na originalno stanje se vratite tako da vratite backup. Nakon toga vam se automatski zaključava update i još neke sitnice, vraća se TR-069 (samo ga ne vidite) i nebi trebalo biti nikakvih problema.

Ko ima IPTV ne znam postupak ni kako se vadi šifra tako da vam tu ne mogu pomoći.

Tutorial se čini težak, ali nije, pratite upute i to je to, nema razmišljanja

Ako netko ima pitanja, primjedbe, uoćene greške, optužbe tu sam
sipe je offline