View Single Post
Staro 25.08.2015., 08:31   #1499
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,526
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
Kolega nismo od jučer na forumu i ne cijenim ovaj napuhani, bahati i bezobrazni stav.

Meni ideja beatera nije sat od 1500+ kn i sori ako nisam dovoljan snob za tebe.
Donedavno mi je to bio jedan Casio kojeg sam imao 8 godina za ni trećinu te cifre btw. Jednom promijenjena baterija.

Pitanja i potpitanja su išla u vrlo jednostavnom smjeru konkretne preporuke jednih i eliminacija drugih brendova jer je moja pretpostavka da neki cusio (nije tipfeler) s placa i neki evo npr Kronen & Sohne definitivno nisu ista (ne)kvaliteta, a vjerujem da ima ljudi koji razmišljanju slično i da bi voljeli čuti od ljudi koji su ih isprobali iskustvo napram onih koji nisu niti jedan ali mlate praznu slamu "sve je to isto smeće". (Nitko ne očekuje kvalitetu Rolexa za 100kn ali kao što čujemo postoje ljudi kojima rade ili su radili bez problema - portal satova, wus...)
Ako takvih nema sve 5, slijedeći upit.
Da se ja dovežem malo, nema snobizma u definiranju Monstera kao beatera, jel ga valjda pol vlasnika nosi kao upravo takvog. Mo'š ga na WUS-u nać za okvirno $100, ne moraš kupit novog. I da se razumijemo, moj najskuplji sat je 500kn, G-shock, jer si skuplje trenutno ne mogu priuštiti. tako da definitivno nisam snob kad kažem da je i novi u celofanu Monster najbolji mehanički beater.

Moš kupit beatera po tvojoj gornjoj definiciji, i mlatit ćeš ga par mjeseci dok se ne raspe u komade. Moš kupit Monstera, mlatit ga 10 godina, odfurat na poliranje i opet imaš novi sat.

Da se vratim natrag na cjenovno nisku klasu, ako hoćeš analogno, možeš gledat recimo Parnis-a ili Sea-Gull, Timex eventualno. ja bi čak preporučio i neke vintage Vostoke, ja ubo divera, mint stanje, kožni remen, automatic s mogućnošću ručnog navijanja, za 300 kn. Za digitaliju ništa nema po sebi ispisano "beater" ko G-shock.

I na kraju, da ne skačeš na kolegu bezveze, da te neko pita da mu preporučiš USB stick ili Memorijsku karticu sa Ebaya do 5$ za 64GB, jel bi išao istraživati što da mu preporučiš, ili bi mu rekao "nemoj bit glup, to je sve za qrac"?

Ako kupiš "sat" za 10$, budi svjestan toga da će taj sat u praksi vrijedit upravo toliko, 10$.
perich je offline   Reply With Quote