View Single Post
Staro 20.08.2015., 23:44   #2291
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,584
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Prije godinu dana nisam očekivao ovakav razvoj događaja, ali izgleda da VRAM rapidno postaje oskudni resurs na današnjim grafama. Neki dan sam čitao ovaj članak http://www.tweaktown.com/tweakipedia...led/index.html i najviše mi je upao u oči luda neoptimiziranost Shadow Of Mordora koji skoro isto troši VRAMa na 1080p i 4K. U svakom slučaju, i 4 Gb (koliko imaju 980 i recimo Fury (X)) bi vrlo brzo moglo postati premalo.
Pa da, recimo ovaj link što sam valjda sto put linkao do sada, super detaljan test na 1440p i 4K

http://www.pcper.com/reviews/Graphic...losing-Thought

Ajd recimo 970 ima kljakavu memoriju pa da joj je to izgovor, ali i na 980-tki se vidi da je zeza i sabirnica za te rezolucije naspram dvije crvene. Jer na 1080p ih podere. Nvidije jesu puno efikasniji čipovi, tj. iz manje izvuče više, ali je 256-bit ipak nedostatak na višoj rezoluciji.

Baš u jednoj od gtx 950 recenzija piše da uz vram ulogu igra i sabirnica na višim rezolucijama

Al ajd većina je ionako na 1080p, samo pitanje je što nosi budućnost, proper next-gen naslovi tek trebaju doći (masa je bila cross-gen), recimo onaj dying light je znao sve 4 gige povuć na gtx 980 ako se ne varam, barem dok ga nisu pečali

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 20.08.2015. u 23:56.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote