View Single Post
Staro 21.07.2015., 19:15   #1181
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,419
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Hm. Ajde OK, vidjet cu do kraja tjedna, bas me zanima, puno ti hvala na heads upu.

Ako sam dobro iscitao, stvari stoje ovako (primjerice):

650 AMD dionica na NASDAQ me kosta cca. $1200 + 0,07*650 = $45,5
Da, tako bi trebalo biti, a ta cijena bi trebala sadržavati i naknade inozemnih brokera. U Ersteu to navode ispod tabele (cjenik brokerskih usluga), a ovdje ne pa provjeri za svaki slučaj.

http://www.erstebank.hr/hr/Financijs...okerske_usluge

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Godisnje me odrzavanje racuna kosta ~30kn (0.3% od 1200$)?
Nažalost, ne (da bar ). Naknada se računa u postotku na godišnjoj razini i naplaćuje mjesečno, npr. za 2 milijuna kuna uz 0,30% godišnje, platio bi 500 kn + PDV mjesečno.

Za manje iznose je min. 350 kn + PDV mjesečno (za pravne osobe dok je za fizičke 70 kn + PDV).

Provjeri za svaki slučaj ali ovo je u tvom slučaju "ne hvala" za RBA.

Neke banke nemaju razliku u toj mjesečnoj naknadi za usluge skrbništva (mislim Zaba i Erste).

http://www.erstebank.hr/hr/Financijs...sta/Skrbnistvo

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Sto predstavljaju ove "transakcijske naknade", jel to kupovina/prodaja?
Ne, to su naknade ako se mijenjaju skrbnici, no to ne bi trebao imati u ovom slučaju. Naknade koje bi trebao imati su brokerske (kupnja i prodaja) i skrbničke (otvaranje i održavanje računa).

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
I sad ajde recimo teoretski AMD procvjeta (hahahahahahah haha buwhaawhawhawhhwa ... dobro mi je, nije mi nista... ah... suza krene...) i naraste im dionica na 10$, ja zovem RBA i kazem - prodaj bajo moj - i onda poberem s tog racuna pare i to mi se pika kao prihod u preduzeće?
Dok čekaš AMD uskrsnuće, mogli bi grci otplatit kompletan dug. S kamatama.

Da, razlika u cijeni ti ide na prihod u preduzeće.
listerstorm je offline   Reply With Quote