Citiraj:
Autor bilicvitak
Valja napomenuti da stvarnu potvrdu na kojoj je broj ovjere se može dobiti/proslijediti tek kad je uplata provedena, a to znači kada su novci skinuti s računa A i uplačeni na račun B. Dakle, kada je nalog zadan/u obradi potvrda se ne može dobiti jer se u tom trenutku još uvijek može i povući uplata.
Ne slažem se s Garrom za period koji prođe od uplate do njezinog provođenja. Može biti da je to u nekim bankama ekspresno, no ne u svima. U Este banci to zna trajati i dan-dva (transakcija između različitih banaka za radnih dana), bez obzira što je uplata napravljena odmah rano.
|
Nalog je izvršen onog trenutka kada je unesen u NKS (da to pojednostavim), odnosno dok novci još nisu prenijeti na račun primatelja. Ako plaćam sa današnjom valutom, nalog se odmah izvršava i ne može se povući.
Ovo što si napisao za Erste, mogu ti samo preporučiti da promijeniš banku. Zaba i PBZ rade po pravilima, odnosno nalozi zadani do 15 sati su vidljivi na računima drugih banaka (pod uvjetom da se druge banke drže pravila). To što ti imaš odmak od dan-dva bi te trebalo natjerati da se zapitaš koga to kreditiraš u razdoblju dok ne raspolažeš svojim novcima.
