View Single Post
Staro 27.06.2015., 12:47   #3
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,551
Za razliku od vecine (ili bih se cak usudio i rekao - svih) bransi u zivotu, programiranje je jedno od rijetkih gdje bez gotovo ikakvog materijalnog uloga mozes zapoceti jedno predivno prijateljstvo.

Na stranu eventualna (ne)kvaliteta nekakvih tecajeva, na brzinu Googlajuci, Android tecak ima 200 sati i stoji oko 8.000 kn.

Ne ulazeci u raspored kurikuluma, to je 5 tjedana po 8 sati.

Ono sto cini razliku izmedju programera i "programera" je jedna doza intuitivnosti i intelektualne radoznalosti. 99% Android aplikacija su tesko smece upravo iz razloga jer su ljudi koji nemaju nikakve veze s programiranjem priuceni na nekakvim tecajevima da budu "programeri".

Ne znam motiv tvojeg odlaska na takve tecajeve, ali ako mislis da ces nakon njih biti nesto strasno pametniji ili da ce se poslodavci trgati za tobom, poprilicno sam siguran da si bacio 200 sati zivota i 8.000 kn u vjetar.

S druge strane, ako te tema zaista interesira (a ionako si mislio potrositi 200 sati svog zivota), mozes puno vise nauciti sam.

Najcesci pitfall ljudi koji odluce uci u te vode je besciljno citanje bezveznih knjiga o konkretnim programskim jezicima. To obicno bude "ni u pizdu, ni u guzicu" stivo jer svaki programski jezik ima svoj reference manual a za rad sa svakim programskim jezikom ti treba neka prethodno naucena programska logika. To dvoje, i to najcesce lose, pokusava se stopiti u jednu knjigu i tu bude kaos.

Ako pocnes razumijevati koncepte petlji, uvjeta, tipova i struktura podataka, osnovnih pravila logicke algebre, te u konacnici samih metoda programiranja (proceduralno, OOP, skriptno ili nekakvo pedeseto), sintaksu i generalna pravila i specificnosti nekog programskog jezika nece ti biti pretjerano tesko savladati.

Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Sto se samog programiranja tice, kad svladas osnove, zadaj sam sebi neki zadatak, uci, rjesavaj ga i idi korak po korak.
Najbitnije sto sam zaboravio napisati!!!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.

Zadnje izmijenjeno od: Bubba. 27.06.2015. u 13:35.
Bubba je offline   Reply With Quote