Tema: Subwooferi
View Single Post
Staro 22.06.2015., 09:24   #1
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,667
Subwooferi

Pozdrav ljudi,

vidim da nema neka posebna tema za subwoofere (ako sam u krivu neka me netko ispravi) nego svatko potegne pitanje ili u novoj temi za sebe ili se krene u raspravu u "sličnim" temama.
Pa evo... možemo ovdje skupljati sve teme vezane uz dotične zvučnike

E sad, razlog zašto sam uopće išao gledati za ovu temu je naravno taj što i sam kupujem subwoofer
Do sad sam imao 5.0 sistem s kojim sam jako zadovoljan (wharfedale 9.5 front, 9CM centar, 9DFS surround) ali evo došlo je vrijeme da sistem pređe u 5.1.

Soba će biti nekih 4m x 8.5m a woofer u 90% vremena mislim koristiti za gledanje filmova. Budžet mi je oko 5000kn ali bi se dao nagovoriti i do 2-3000 više ali samo u slučaju "razlika je nebo zemlja", "sa subom od 5000kn ne možeš ni približno popuniti takvu prostoriju" itd.

Ono što sam ja gledao je wharfedale 10 gx:
http://www.provox.hr/audio/proizvod....ca=94&Source=1
Razlog je jednostavan i "zdavoseljački" - upada taman u početno zamišljeni budžet, lijep mi je dizajn i praktički pa je ista serija kao i zvučnici koje već imam (generacija nakon mojih ali nema veze), na review-ima je ispao čisto solidan sub.

Volio bih znati koji bi bio best buy za mene te da li mi se isplati razvući do nećeg skupljeg.
Molim vas za komentare, prijedloge, pokude, što god
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote