View Single Post
Staro 19.06.2015., 03:00   #30
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,545
Citiraj:
Autor cdanijel Pregled postova
T se može nadograditi dodatnim diskom umjesto optike (ili baterijom, npr.).
Potrebno je staviti L i T jedan pokraj drugoga. Na T modelu se VIDI da je skuplji. Ne znam kako i ne znam zašto.
Mislim, kak znamo da je BMW bolja makina od Lexusa? Tak da ih vidimo. Fučka se meni kaj će napisati polupismeni frustrirani novinar za aute. Ne zanima me da Lexus ima GXTP tehnologiju i 0,01 bolji otpor zraka. BMW izgleda kao makina i kao 100000 dolara. Lexus izgleda kao japanski auto, vidi se da je malo skuplji jer pokušavaju nešto, ali nije to to.
Jos bih samo provjerio da li T serija podrzava mSATA diskove... Naime, ne znam kako je to na T540, ali moj T520 ima mSATA port u koji sam ubo SSD diskic... To nemaju bas svi laptopi, a sam laptop cini prilicno mocnom masinom, jer onda mozes imati mali 128GB disk za boot/aplikacije i 1TB disk za storage...

Ovo sto se tice usporedbe Lexusa i BMWa potpisujem... Lexus fakat izgleda kao najobicnija Toyota, mozda malo vise smensi, ali i dalje se vidi iz aviona da je to Japanac i da... well... dizajn... ?

Svi moji laptopi su bili Toshibe ili Lenovo Thinkpad T serija, no s obzirom da ne vidim smisla u placanju 15.000kn za laptop, bavim se polovnim laptopima starima nekih godinu dana... Trenutni T520 sam kupio za 3200kn i nadogradio ga na svim poljima za jos nekih 2500kn i sad je to laptop koji bi (da sam ga isao novog kupiti) kostao preko 15.000kn... Kako ovo znam? Zato jer sam, dok sam radio za Lenovo distributera imao isti taj laptop nabudjen do kraja koji je kostao - 16.000kn sa PDVom (po njihovom internom cjeniku)... Dakle, bang for bucks bih rekao...

Imao sam i neke sulude HPove (8510w mobile workstation), ali nije to to... Jednostavno osjecaj pod prstima jedino je kod Lenova ispravan... Toshibe su se drasticno pokvarile (koristio sam Tecre), tako da sam odustao od njih...

Inace, jos jedna OGROMNA razlika izmedju Lenova i ostalih proizvodjaca je tzv. Lenovo System Update... Dakle, instaliras Windowse, instaliras dotnet4fx, instaliras Lenovo System Update, spojis laptop na net i pustis ga na miru sljedecih pola sata... On si sam instalira sve sto mu treba bez da te ista pita... Mislim da DELL sada ima slicnu aplikaciju, no Lenovo je ovo imao dok se jos zvao IBM... Nisam to vidio niti kod HPa, niti kod Toshibe niti kod ostalih proizvodjaca... Kod svih moras otic na website i skinuti sve potrebne drivere i onda molit boga da ih instaliras ispravnim redoslijedom...

Inace, trenutno je oko mene 6 laptopa, sve malo stariji i svi razliciti - Lenovo T420, Toshiba Tecra A9, HP Elitebook 8510w mobile workstation, HP Elitebook 8440p, DELL Latitude E6540, DELL Latitude E7440 i moj workhorse Lenovo T520 na docking stationu na koji je spojen Lenovo L220x monitor... Malo sam snob, al cinjenica je da sam se tolko naviknuo na Lenovo laptope da nema sanse da se prebacujem na nesto drugo u dogledno vrijeme... Zadnjih 7-8 godina koristim iskljucivo Lenovo Thinkpad T seriju i tesko se prebaciti na nesto drugo... Pokusao sam, ali nisam uspio...

Sad kad pogledam - to je zapravo sve starudija sto imam oko sebe... No cinjenica je da ja svoj posao radim bez ikakvih problema i nemam potrebe kupovati ista novije/bolje...

Zapravo, ako cemo iskreno, moja radna stanica nije uopce moj laptop nego Amazon Workspace cloud-desktop... T520 je samo terminal za komunikaciju sa mojom virtualkom koja se vrti negdje u Sj. Virginiji...


Inace, na Njuskalu se daju kupiti T420/T520 za nikakve novce... Manje od 2000kn... Onaj kome je jamstvo bitno, moj savjet je - kupi dva komada, plati 400kn ili malo manje (cjenkat se treba uvijek) i jamstvo postaje nebitno... Za ispod 8000kn se NE MOZE KUPITI KVALITETAN NOVI LAPTOP... Sve ove masine su dizajnirane da izdrze stvarno najvece moguce napore koje korisnik ima... Ja sam svog T520 tolko puta isprebijao da mi ga je vec zao...


Inace, ne znam da li sam to negdje vec napomenuo - Lenovo Thinkpad T serija je JEDINI laptop koji se trenutno koristi u svemiru... Imaju ih par komada na svemirskoj stanici Mir ako se dobro sjecam...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote