View Single Post
Staro 24.04.2015., 14:44   #47
cdanijel
Premium
 
cdanijel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Na zalost bez brojki i nekakvom brakedownu zbog cega je pokrenut RMA ne mozes sam tak klasificirat koji od svetog trojstva (Lenovo, Dell, HP) ima pouzdaniju business klasu, ak zanemaris isprdke koji su consumer prijenosnici s fingerprint readerom i klasificirani kao business klasa. Tu mislim na tenkove tipa Lenovo/IBM T/W seriju, Latitude/Precision 5/6 seriju i HP Elitebooke/Probooke 6/8 seriju (bazirane na Intelu).

Ja sam bio te srece da sam od HP-a, do su svi skakali na njima drvljem i kamanjem, koristio samo business klasu, odnosno Elitebooke i s obzirom da su ThinkPadi u vrijeme C2D ere bili dosta rijetki u mom okruženju ovi spomenuti su bili stvarno priča za sebe i osim HP loga nisu imali ništa zajedničko sa ostatkom ponude.

Sad, kao što potpis veli, furam Dell-a i ruku na srce M6600 prije ovog je imao previše zahvata, ali više zbog nekompetentnosti ljudi koji su "popravak" radili nego zbog proizvođaća. Na svu srecu prema ljudima koji imaju takve strojeve (kod sva tri proizvodjaca) odnos nadležnih je drugačiji i iskritalizirao se "complete system replacement". Za iste situacije znam i kod Lenova di je kolegi W520 zamjenjen sa W530 i cak nekoliko Elitebooka 8760W zamjenjeno sa novijim 8770W.

Iako su svi moj stari laptopi završavali u oglasima na kraju bi završili kod nekoga u familiji i fascinantno da svi još uvek rade, a najveće razočaranje mi je NC8430 - reko sam si dok crkne prelazim na desktop i đubre nikako da crkne, na kraju sam morao pregaziti svoju riječ i pokloniti ga i smrad još uvijek radi i kad dođem do kolege na kavu smije mi se 9 godina i s njim sam pod kraj baš radio isto što i ti Burko - došao je bolji ekran, pa proc, pa je dodan SSD makar je radio na Sata1. Dok sam skuzio da jednostavno previše kemijam i da se radi o kanti bez dna, reko dosta , ali ima nekaj u davanju novog života tim starim strojevima i u činjenici da iznenade koliko su u biti to sposobna računala za svakodnevne stvari (ako se zanemari Flash) koje jednostavno nemožeš dobiti kupovinom skroz novog.

Tak da razmem s kojeg stajališta si ti krenuo dok si svoj Lenovo TenkPad kupio, pretpostavljam da si uvek štel jednoga i bio ti je mokri san

P.S. Undervolt nabaci sa RMClock - radi na win7/8/8.1 samo treba neki dll skinut za x64 windowse, ak ne najdeš reci pa ti ga uploadam ja nekam. Svi ti C2D se daju fest undervoltat, ako me sječanje dobro služu u curinom 8530p koji je imao P8600 sa 1.2 na 1.0V, a razlika je bila ogromna.
Jes, pretpostavit ćemo da su svi tu negdje jer se vjerojatno i rade na "tu negdje" istom mjestu pa faktor nije proizvodnja nego dizajn (pri tome nemam izgled na umu).
Nisam imao prilike previše probavati Dell (niti želim), ali činjenica je da HP i Lenovo imaju strojeva u svim cjenovnim klasama. Nekako mi se čini da su najeftiniji modeli računala ispod 2200 Kn dok su najskuplji skuplji od Applea koji tradicionalno slovi kao skup.
S obzirom da su to sve samo računala onda je potrebno vidjeti u čemu se razlikuju pa nekako dođemo do kvalitete izrade, opremljenosti itd. Ako zanemarimo specifikacije i posvetimo se osjećaju koji imamo kad radimo na nečemu onda tu ima svačega. Imam jedan HP ProBook 4510 iza sebe koji je šit. Izgleda jeftino, čini se bezveze i nemam čak niti volje probavati koliko je dobar/izdržljiv ili ne znam što. Također u blizini (iza ) imam i svoj jedan stari EliteBook 2530p. Metalno kućište i izrada koja ostavlja dojam da je nepoderiva (što nije točno, kraj doking porta smještenog s desne strane se plastika pohabala; ispod je bijele boje). Radio sam i na dva komada 8440p EliteBook stroja (tj. jednom ja, na drugom Gospođa) i također izgledaju kvalitetno napravljeni, baš kao i 8760w kojeg imamo u kući.
E sad, Gospođina sestra je sebi kupila G710 koji košta jedva nešto preko 3000 Kn. Jedina (ne prava) zamjerka je to da mi je rezolucija preniska za taj ekran (17"). Da imam proračun od 3K brutto za notebook kupio bih to.
Dakle, gdje se tko pronađe i kod kojeg proizvođača. Moj trenutačni izbor je Lenovo. Prije nekog vremena je bio Lenovo i HP, ali potonji trenutačno nema ozbiljno poslovno računalo u smislu dobavljivosti, podrške bla bla bla.
Iskreno, Acer i Asus su mi pojam za plastikanere, blješteću plastiku i dizajn koji su radili slijepci. Kako mi je forma jednako značajna kao i funkcija onda A i A par jednostavno nema ništa što mene interesira.

btw, kaj je undervoltanje?
cdanijel je offline   Reply With Quote