Tema: Iskon
View Single Post
Staro 08.04.2015., 00:23   #2352
Jasperx
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 51
Citiraj:
Autor subixonfire Pregled postova
Ma kakvo crno provlacenje novih parica??? Telefonska instalacija se radi od centrale prema tebi na nacin da uvjek ima odredjeni postotak parica viska...

Kad ti zatrazis novi prikljucak na istu adresu HT pronadje "novu" (citaj: slobodnu) paricu i prikopca te na nju. Ta druga parica je jednako dobra ili losa kao i ostale u tvom kablu u vecini slucajeva.

Kao iznimku ovom mogu samo jos dati primjer da od tebi najblizeg stupa na kojem se nalazi "razvodna kutija" (ono sivo ili crno na cemu pise PTT). Stvarno nema vise niti jedne prazne parice i onda se vuce jos jedan kabel ali samo od te kutije do tvog objekta!!!

A teti u iskonu fino plati veliki makiato, pitaj je kako ide fax i zamoli da neprica gluposti...
Mda jasno mi je to. Stvar je u tome da nema PTT ormarica, doslovno ide zica sa jedne bandere na drugu, i onda sa te jedne bandere se račva na obliznjih 5 kuca i onda sa jedne od tih kuca na drugu banderu pa sa nje na drugih 5 itd. Evo recimo situacije, cak nije ni karikirano toliko


Udaljen sam ne znam, 300tinjak duznih metara od centrale (znaci ne zracne linije), ali imam 1.2km kabela koji se provlace po obliznjim dvoristima prije nego dodju kod mene. Ne očekujem sad ne znam kakve infrastrukturne pothvate, ali valjda je izvedivo da umjesto 1->2->3->x i 1.2km kabla mi povuku 50m zice 1a->x pa da imam 500m umjesto 1.2 udaljenosti.

Ako je to puno za tražiti onda stvarno ne znam. Stvarno dodje čovjeku da za vrijeme prve nevere "padne" onaj nakaradni stup na njegovom privatnom posjedu. Još nek bura sruši stup i susjedu i pol naselja ostane bez telefona, pa nek krpaju kak znaju. Mislim, nisam takav tip al ono
Jasperx je offline   Reply With Quote