Tema: Iskon
View Single Post
Staro 01.04.2015., 09:42   #2205
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Ja sam vec jednom napomenio da se ne gleda Total Attenuation pod Downstream nego iskljucivo VDSL Band Status - Line Attenuation...

Imate od 50-te stranice negdje slike ljudi koji ujedno i pisu koliko znaju da su udaljeni od centrale i ako se taj podatak
o Line Attenuation ubaci u SG DSL Speed Calculator tocno se slaze izracun udaljenosti od centrale koju ljudi tu reportaju.


To sto je nekome prikaz Attainable Net Data Rate manji na osnovu caculatora je zato sto ne moze biti isti max na 30/5 i 20/5 profilu i zato dolazi do zbunjivanja.

Dakle doslovce je moj max veci od @Ag008 jer je on na 20/5 profilu naspram mojeg 30/5... neka zatrazi prebacivanje na 30/5 i max ce mu porasti !

Na ADSL2+ nije funkcioniralo ovako ali na VDSL2 izgleda da je ovo jedino ispravno i logicki. Attainable Net Data Rate raste sa samim profilom a ne da prikazuje apsolutnu propusnost parice.

Pogledajte sliku od @Veky isto 7.3 dB - udaljenost 529m i covjek zna koliko je udaljen i bez calculatora...

Imate takvih slika bar 10-tak tu.... problematicne linije malo drugacije pokazuju ali ta stavka se skoro u 100% slaze kod svih.

@karabaja ima 12.3 dB - udaljenost 891m po calculatoru i evo ja ga molim da sazna ili prosece do centrale.

I sad stavili mu 50/10 profil koji nemoze naravno na tu udaljenost jer po calculatoru 42 Mbps mu je maximala negdje....

@Ag008 13.1 dB - udaljenost 949m ima upload 2.9 Mbps na 20/5 profilu
@Rino 11.6 dB - udaljenost 840m ima upload 3.6 Mbps na 30/5 profilu

Rino ima isti Attainable Net Data Rate Downstream kao i ja na 30/5 profilu....

Procesljajte temu i vidjet cete isto ovo sto pricam...

@ojpi samo jednostavno pitanje: koliko si daleko od centrale i da to zasigurno znas ?

Tom tvojom logikom ja sa svojih 31.1 dB bi trebao imati 14704 kbps i 2252m od centrale... a i za 18.2 dB kad bi se gledalo dobijam ohoo previse.

Mogu stavit sigurno 10 slika gdje se Line Attenuation(dB) pod U0 vrijednost slaze sa udaljenosti od centrale.

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 01.04.2015. u 10:10.
silver_tip je offline   Reply With Quote