View Single Post
Staro 31.01.2015., 12:28   #1210
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Znam da je nedavno john_tranzistor pitao za savjet prvoga ozbiljnijega foto-aparata, i dali ste primjedbe o namjeni kao ključno pri odabiru, tako da se sa savjetima datim njemu ne mogu puno pomoći.

Ja bih molio savjet u istome smjeru (prvi fotić a da nije neki kompakt od cca 100EUR, zadnji takav je ispustio dušu i ne bih opet na slično išao).
Namjena bi bila 90% slučajeva obiteljsko fotkanje, rođendani, portreti članova obitelji (klinci primarno).
Dakle građa članaka kod stonoge, panorame planinskih lanaca i udaljena nebeska tijela me ne zanimaju.
Fotkanje iz ruke primarno, ljudi, lica...nerijetko u zatvorenome prostoru i uz sobnu rasvjetu.
Šta mi treba a da ne moram ići u nekakve nadogradnje?
Canon 1200?
Nikon 3200?
Molio bih za komentar onih ponuda u Emmezeti, možda griješim, ali čini mi se da su cijene korektne, a i u slučaju reklamacije sa njima imam odlična iskustva, a imam i neke popuste preko one njihove kartice, tako da...šta je iz njihove ponude najbolje zaokružena cjelina?
E, da, vidim da npr. Nikon nema bljeskalicu...koliko bi to išlo gore na cijenu u smislu nabave iste, i kakvu najbolje uzeti i gdje (molim link ako netko ima pametno za preporučiti, ono best buy).
Uzeti u obzir da sam (i ) za ovo totalna njubina pa ono, nekakve bijesne pile i objektivi, bljeskalice...ne hvala (za sada )

Thnx!
  Reply With Quote