View Single Post
Staro 05.01.2015., 22:58   #3611
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Pa mene coolpad plaća da im podignem prodaju tako da mi nije problem napisati dulji tekst.
User, forumaš i objektivni Tuoni je napisao s kojim se problemima susreo a problemi su nastali jer
1. Nije dobro instalirao driver (Nije mi se htio spojiti kao USB ili Media device)
2. Nije znao staviti root i obrisati kinesko smeće (Problem je bio što nije nimalo bio očišćen od kineskih aplikacija)
3. Custom AOSP rom, ni prvi ni zadnji s mušicama, a problem se rješava, kao u sličnim situacijama na drugim mobitelima, gravityboxom (full screen caller) (Meni se ekran zacrni tijekom poziva i to je to)

itd...

Sam Tuoni na kraju daje najbolji zaključak:
Nije mi loš taj CoolUI, još sa svojom kombinacijom na Nova launcheru to sve izgleda super, a ne šteka. Pa tek onda nakon par dana korištenja, ako ti se ne sviđa razmišljaj malo o romovima. Sve ovisi odakle si naručio mobitel i kako će ti prodavač srediti rom.

Nastojim biti objektivan pa u recenziji i nisam naveo tonijeve peripetije koje je opisao mjesec dana nakon recenzije.
Da nije jednostavno za početnika - nije. Da je komplicirano - nije, samo zahtijeva malo više vremena i truda.

Zato sam ti i stavio linkove na desetak foruma i pogledaš kakvi su dojmovi vlasnika a ne da donosiš brzinski zaključak na osnovu dojmova JEDNOG vlasnika mobitela.
I savjetuješ ljude da ne kupuju mobitel.
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline