View Single Post
Staro 10.12.2014., 10:19   #72
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
to sa lesonitom bi bilo jednostavno rješenje ali gdje makniti 3m ploču kad mi ne treba
Ako nemaš gdje s pločom mogao bi umjesto vješanja na konop ili sl. ,napraviti tvrdu vezu između table i stropa. Na ljevu i desnu stranu ekrana naljepiš štape koji idu do stropa a na strop su spojene šarkama. I kad ne gledaš sve skupa ljepo zarotiraš na strop te s nečim zakačiš. I nikome ne smeta tabla.

Naravno, sve ovisi o tebi i prihvatljivosti estetske strane.
Ja sam upravo zamjenio nosac za PJ. Skinuo ga s Vogels mounta od 600kn te ga okačio na DIY mount koji me došao čitavih ...35kuna
...i koji izgleda dest puta gore od Vogelsa. Ali sam dobio ono što sam htio.
Tabla na stropu sigurno nebi izgledala lijepo kao roll platno ili obojani zid ali je definitivno najlakši , najeftiniji te najbolji način da dobiješ dobru površinu za projiciranje.

Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
napravio sam valjak od cijevi za rinu fi 100 , na krajevima sam napravio plastićne ležaje
To je ona tanka limena cijev za oluk?
Koliko je to rigidno ...ne savija ti se ?
i...zar to nema spoj po dužini?

Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
mislim da nema potrebe za nekim mehanizmom ( bar meni , 6 okretaja i platno je dolje )
Iako se može reči da je "potreba" ovisna o tome koliko ga često vrtiš , kako god okreneš to če ti dop*zdit prije ili poslje pa zašto nebi sebi olakšao. Onaj mehanizam za rolete je jednostavan za priključit konstrukciji.


Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
našao sam neku sivu plahtu 140x240
u pozadinu sam stavio crni najlon da se ne skrozira
Zaboravi lancune i raznorazne kese...

Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
slika i nije toliko loša , ali plahta je tanka pa leluja iako sam je zategao i lako se zgužva
Onaj dio koji visi ...neka nešto na njemu visi.
Dakle , nategneš je i za zaklamaš na neku dugu dasku i otežaš s nečim.

Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
sve to izgleda ko šaka na oko , ali ću kasnije napraviti kutiju od rigipsa i
sakriti cijev
Ne zaboravi ostaviti dovoljno mjesta da ti bude dostupno za nekakve buduče modifikacije. Nikad ne znaš što ti može pasti napamet.

Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
tražio sam u par trgovina u osijeku gdje prodaju materijal na metre , ali tamo imaju samo neke tanke materijale za suknjice

neznam od kakvog bi materijala trebalo biti to platno
Zaboravi robnu metražu. Sigurno u gradu možeš nači nekakav obrt koji se bavi s tendama , nadstrešnicama za kafiče ili pokrivačima za kamione ...
Ako nema prodam ti ja nešto slično što mi je ostalo
Uglavnom ,otiđeš tamo i pokupiš par uzoraka.
Doma pogledaš kako izgleda refleksija i odlučiš se za nešto.

Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
na eyebu i alixpresu ima platna sa crnom pozadinom , ali to mi se čini ko da je najlon
Na iBeju ima svega i svačega. Onoga što nevalja i valja. Kao popularni BC.
Problem s svime je što ti to dostavljaju 'složeno' i kad dobiješ , ako ne namjeravaš rastezati na okvir - zaboravi.

Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
možda bi oni plastični stoljnaci bili dobri .
s jedne strane je glatka plastika u boji ,a sa druge nekakav bijeli materijal sa sitnom teksturom
Materijale s glatkom sjajnom površinom zaobiđi jer češ imati hotspot problem. I to poprilični. Isto tako zaobiđi i sve materijale poput lancuna jer ti ipak treba refleksija...

Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
evo par slika
Ako ti smetaju crne crte a ne zeliš se zafrkavati s maskingom na leči jer traži preciznost ...uzmeš 2 štapa i na svaki zaljepiš po cijeloj dužini cca 30cm nekakve crne zavjese. S strane ekrana staviš male kukice i kad gledaš scope format , objesiš napravljeno da pokriva crne crte. I eto jednostavnog masking sistema i crnih crta - koje su crne.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote