View Single Post
Staro 02.12.2014., 23:46   #3492
CheCola
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 371
malo se promjenila situacija, izbacujem ram, dakle samo cpu+mb pa je dilema sljedeća:

molim da se fanboyizam stavi na stranu, računalo koristim prvenstveno za igre i rijetko za kakav video render (zanemarivo).
komponente su sljedeće:
i5-4460, neka jeftinija H81 ploča

vs.

Fx-8320, Gigabyte ga-970a-ds3p

cijena u oba slučaja je oko 1,8k kn/ što se coolera tiče planiram iskoristiti mugen 2 kojeg već imam


E sad ono što me muči, gledajući gaming benchmarke i5 trenutno je u blagom vodstvu u većini situacija, izuzev rijetkih igara, međutim kako vrijeme prolazi a vidi se i po novom dragon ageu, postoje naznake da će proizvođači sw-a očito optimizirati svoje naslove za više jezgri tako da bi u teoriji 8320 mogao profitirati. Na kraju kad sve zbrojim i oduzmem ni sam ne znam na koju platformu da idem.

Osobno mi razum nekako govori da idem na intel, a stara ljubav me vuče na amd (negdje duboku u duši sam još uvijek amd fanboy ), ako ništa drugo zbog mogućnosti oc-a.
__________________
CheCola je offline   Reply With Quote