View Single Post
Staro 19.10.2014., 18:42   #1884
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Tocnije je, da na zuto nesmijes proci kroz raskrizje odnosno kaznjivo je, jedini dio kad je nekaznjiv je kada se nalazis na udaljenosti od semafora na kojoj se nemozes sigurno zaustaviti ( a to se dogodi od 10 puta 2 put, to sto mi svi "lovimo zuto" ne znaci da nismo mogli stat sigurno bez da ima ikog iza, uz uvjet naravno da se vozis brzinom po propisima ).

Ista stvar ti je i sa dodatnim strelicama, ako je u sklopu semafora koji ima crveno zuto i zeleno za tvoj smjer onda ti govori kad smijes uc u raskrsce, ako se nalazi zasebno ( obicno iza raskrsca ), onda nesmijes UCI u raskrsce kad se upali zeleno, vec sluzi iskljucivo za signalizaciju da izades sigurno iz raskrsca, ali vecina ljudi je koristi da proleti kroz krizanje jos kad se upali i psuje kako kratko gori ( iako realno se stigne normalno proc, ali po zakonu je kaznjivo ).



Sto se pak kamera tice, one se iskljucivo ( koliko ja znam, neznam da li se nedavno nesto mjenjalo ) pale na crveno, odnosno kamera lupa kad se okine crveno na semaforu te se slika stanje krizanja tj autiju u tom krizanju.
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote