View Single Post
Staro 17.10.2014., 10:58   #108
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
Zato jel sam donju farbao sa nekom bojom kaj sam našao u šupi a godnju nisam, a to da ću je odšrafit i farbat...fakat nemam volje ...možda kad će mi bit stvarno dosadno.
Ako uhvatiš volje i ako nosač nije puno kratak uvjek možeš napraviti nakakav blok od medijapana obojanog u bijelo ili još bolje bajcaš neki blok od hrastovine te zavidaš to u strop a nosač na blok. Te grede su idealne za sakriti kabele što nebi imao s tom stropnom montažom ali siguran sam da bi to riješila kakva mala kanalica...



Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
Da, i da. Samo ću reći jedno i sve će ti biti jasno. Mali Acer (LED) nema uopče optički zoom i ima 16:10 omjer stranica, "pogodio sam ga" na 16:9 platno u centimetar. Možeš mislit kak mi je bilo kad sam kasnije nabavio Panasonica sa ovim "đojstikom" i optikom koju sa malim prstom odvrtim kak mi paše


Đojstik s namjesti jednom.
Zamisli kako je tek svima onima koji idu na CIH s projektorom koji traži igranje s zumom i fokusom pri svakoj promjeni formata ...a nakon toga kupe projektor gdje sjediš u fotelji i bodeš po daljincu. Upravo to je jedna od stvari koju bi htio na projektoru. U biti , meni je svejedno ali to bi htjela draga jer joj je dopizdilo petljati po optici. Da nije toga , na stropu bi mi več visio entry model Sonija.
Inače , taj đojstik tj. lens šift bi trebalo ugrađivati na sve projektore i stvarno mi nema smisla da to bude stvar na kojoj se ide uštediti kao kao što je slučaj s Epsonom i tw6000/6100...



Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
Kad pogledam negdje neki BR film na nečem fakat kvalitetnom (uglavnom su to LCDi) poželim si doma instalirat jedan takav, razlika si vjerojatno i sam svjestan. Da, tu je teška bojazan od "mikro-dijagonala" takvih telki u odnosu na sadašnje (što je vjerojatno teško shvatiti nekome ako nema percepciju veliko-malo u odgovarajućem smislu,... ja u svojih 22 kvadrata sobe gledam 92" platno i držim se THX propisa udaljenosti pa neka netko kaže što želi...).Ako bi išao na išta to bi bio 4K 65" LED i još bi morao dobro povuč kauč prema napred. Na takvim diagonalama LEDovi često imaju ozbiljne probleme sa "cloudingom" i toga se poprilično bojim ali otom potom.


Da ti budem iskren , LCDova se nisam baš nagledao...a pogotovo se nisam bas nagledao HD materijala na istima tako da ti ne mogu ništa pametnog komentirati. Ono HDa što sam vidio mi je izgledalo zanimljivo na prvi pogled bilo oštro i funkcioniralo neovisno a ambijentalnom osvjetljenju no kako je istovremeno slika bila preintezivna obzirom na veličinu, faktor zanimljivosti mi je nestajao u roku odmah te je nastupala zbunjoza kako netko može tako gledati filmove. Ako te kopka LCD vs. PJ mišljenja sam da bi te to prestalo kopkati istog momenta kad bi kupio LCD .

Možda bi mislio drugačije da ih proizvode u večim dijagonalama i drugom formatu.
Ovako se poprilično gubi na doživljaju zbog dijagonale i udaljenosti gledanja a kad u to ubaciš Cinemaskope i 16:9 formate , za mene je to jad i kuku.
Kad čovjeku zadnja epizoda Big Bang Teorije rezultira večom razinom uvučenosti u gledano nego npr. Matriks zbog manje slike / zbog drugačijeg formata , meni je to poprilično uvrnuto jer...kad gledaš film poput Matriksa ,gledaš nešto veče od života za razliku od svakodnevice par gikova , pa nema smisla da gledanjem gikova čovjek ima veču razinu uvučenosti / imerzije u gledano zbog formata.
Sad bi netko rekao da je Cinemaskope na 16:9 ekranima isti vrag kao i kod LCDova ali dijagonala mijenja stvari. A za razliku od TVa čovjek nije ograničen po pitanju formata. Zbog toga i držim platno iako imam zid. A iako je platno bliže za metar opet mi BBT ne daje razinu doživljaja kao kad gledam Matriks
Kad čovjek ima projektor može se igrati s veličinama ekrana , s bojama , s anamorfičnim lečama itd.
A kad čovjek ima TV ,za promjenu doživljaja se može igrati s čime? Može jedino ugraditi kola na kauč pa se vozati naprijed nazad


Nego ...kao što rekoh Tvi me ne zanimaju tako da prvi puta čujem za taj pojam "clouding".
Nakon što sam to ubacio u gugl i pogledao par slikica , instiktivna misao mi je "fuj mk3"

No opet , nisu ni kod projektora stvari idealne po pitanju uniformnosti boja.
U biti ne da nisu idealne nego mogu bit poprilično sjebane ako čovjek ne iskrca pošteno novaca za LCoS tehnologiju s zatvorenim svjetlovodom te mogučnostima namještanja konvergencije.
LCD tehnologija je osjetljiva na prašinu ali ovi popularni Epsoni bar imaju mogučnost da "popraviš" konvergenciju. DLP nema tih problema jer je u pitanju jedan čip ( 3 čip rješenja nastranu ) i nebi trebao imati problema ni s prašinom ali u stvarnosti su stvari drugačije baš zbog kvalitete izrade.

Onaj moj zadnji DLP vrlo dobar primjer.
U prvi 100 sati sam imao problemčič s nekakvom dlačicom a nakon još nekih 2-300 sati su se pojavile neke 2 fleke.
Znaš kako je izgledala slika nakon godinu dana tj. nekih 3500 sati?

Fleke party.
Na normalnoj slici ne upada odmah u oko no kad znaš da su tu fleke , oko ti stalno bježi. A o tamnim scenama ili prelazu između scena da ne govorim. Situacija je puno jasnija kad baciš sliku malo van fokusa. Poviše kliknes plus/povečalo da ih vidiš u punoj rezoluciji ...









I sad pogledaj Servisni Manual




btw , ima hrpa zanimljivih stvari u tim servisnim manualima i internim uputama za servisere pa i da čovjek samo gleda kako nešto definiraju , specifiraju , testiraju ili rješavaju probleme. Evo djelič od w1070.



Imam hrpicu tih materijala jer sam uspoređivao konstrukcije nekih modela / svjetlovode i neke ostale stvari ,a tih manuala nema na sve strane po netu pa...ako nekome nešto treba , slobodno me PMnite.


Sva sreča što sam prilikom prodaje naletio na nekog normalnog koji je shvatio da ne prodajem zadnju riječ tehnike. U biti čovjek je odmah rekao 'doviđenja' na 3.5 k sati (Epson je bio na servisima pa sam malo više koristio BenQ) ali se poslje javio jer mu je netko otkrio toplu vodu da se brojač sati može resetirati u par sekunda nabadanja po daljincu pa nije bas za vjerovat oglasima i "prodajem 4 godine star projektor s 80 sati rada"
Toliko puta sam ponovio čovjektu da ta klasa projektora ima problema da da sam dopizdio sam sebi. Mislim da sam ja vjerovatno jedina osoba koja može kenjat po nečemu dok to prodaje


Nego , u ovom topiku me več došao glave stav da nebi kupio w1070.
Kao ispalo nekako nečuveno da se netko može drznuti za takvu izjavu jer ne postoji ništa bolje za te novce...ne samo za te novce več i veče jer je taj projektor ravnopravan ako ne i bolji od ovih više klase. Zbog toga kao ima više smisla uštediti pa čovjek može druge godine kupiti novu stvar iz iste klase koja če sigurno biti bolja.

I tako netko tko sebi može priuštiti Panasonika ili Epsona , kupi npr. BenQ jer kao ima isto za puno manje. Pa kad bi se pojavila prva fleka siguran sam da bi se taj 'živ pojeo'

Kad čovjek PJ više klase kao Epson te problem s flekom ,to če ti se čistiti do besvjesti ili dok ti ne daju drugi projektor.
A kad ima Benq i problem s flekom ( ili pun qurac fleka) , BenQ če ti se samo nasmijati u facu. Pa čak i da imaš malo bolji DLP.

Uzmi za primjer BenQ w1500. Ne može se reči da se radi o jeftinom i lošem DLPu. Mislim , pa za istog je potrebno nekih 10tkn! Praktički isti novci koliko dođe nekakav Epson 6000. Ali kad daš 10tkn za BenQ i imaš fleku, imaš je 'po specifikaciji'.



Sad če netko garant reči "ali BenQ se hvali zbog kvalitete slike ".
A što je to nego slika?

Da me se ne shvati krivo , kad netko ima fiksni buđet za PJ i želi puno slike za relativno malo novaca onda se w1070 nametne bez problema. Smatram da je w1070 odlična stvar kad pogledaš koliko košta.
Ali kad ne čitaš samo reklame /recenzije te iskustva zadovoljnih kupaca , ne može se baš reči kako je sve divno i krasno, zar ne?
Pa zamisli da na svakoj tamnijoj sceni gledaš onako nešto i da je to 'normalna stvar'?

Trenutno sam bez projektora a pošto Epson , Panasonik , te JVC i Sony nisu obnovili entry program za ovu godinu moram priznat da mi je palo na pamet da pokušam živjeti ovu godinu s w1070 ( u GB je 4500kn s 5 god garancije) ali zbog svih iskustava ....
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 19.10.2014. u 10:49. Razlog: jedno č :)
Imagine je offline   Reply With Quote