View Single Post
Staro 07.10.2014., 00:26   #2017
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,212
Evo da napišem par riječi o Coolpadu 7320.
Čim je došao, odmah sam maknuo original rom i stavio AOSP, dok sam nedostatak opcija riješio Nova Primeom i Xposedom + GravityBoxom.
Zadnji mobitel mi je Moto G 8GB dual SIM pa mi je najlakše napraviti usporedbu s njim.

Ekran je nešto lošiji od Motorolinog - ako nisu jedan pored drugoga osim kuta gledanja razlika se niti ne primjeti. Ako se stave jedan pored drugoga, vidi se da je na na Motololi veći PPI, da je Coolpadu dignuta saturizacija, pogotovo zelene boje što pa u usporedbi s Moto G lica dobiju "zeleniji" ton, dok bijela boja nije skroz bijela, već plavičasto siva. Nije niti blizu izraženo kao na recimo SGS3 na kojem se to vidi s 2m i sada kada imam samo njega ispred sebe ne bi rekao da je išta drugo nego bijelo.
Ono što me najviše smeta kod ekrana je diranje po matrici (kao kod starih kalkulatora) što se najviše vidi na crnoj pozadini i svjetlu ma max, u ostalim uvjetima (gotovo pa) nemoguće.

Baterija je trenutno na 26% s 15:22 korištenja, 3:49 SOT-a i preko 30min razgovora.
Treba uzeti u obzir da je ekran non stop na 100%, da je barem 90% razgovora išlo preko BT slušalice i da je bio preko 1h spojen BT-om na Garminov brzinomjer za bicikl. 2 SIM-a, BT, GPS, 3G i WLAN u niti jednom trenutku nisu bili ugašeni. Od raznih programa što su non stop spojeni na net su: 2 Google accounta, Viber, Facebook i njegov messenger, Tapatalk, Strava i Ebay. Brinuo sam se kako će 2500mAh gurati 5,5", ali eto, nije bilo potrebe.

Kameru sam isprobao jednom slikom, nisam bio u gradu da nabacim koju običnu, ali svakako mi se čini boljom od Motoroline.


Brzinu i fluidnost je uz rame s Moto G, čak negdje ovaj bude i brži
Smeta me zastarjelo sučelje Jelly Beana, pogotovo dialera i kontakata, ali uzet ću F2 kada doće pa se riješiti i toga + dobiti dodatnih 1GB RAM-a, makar nisam još kao niti na Motoroli primjetio da mi treba.

Proximity senzor ne radi - poigrat ću se kasnije s njim pošto ionako pričam preko BT-a. Kada smo kod BT-a, ne radi iniciranje glasovnih komadni preko slušalice što mi je zapravo i plus jer nikako kako se spada izgovoriti naša imena, a više nema onoga kada sugovornik poklopi sekundu prije mene pa telefon pritisak tipke registrira kao iniciranje glasovnih komandi. Javljanje, prekidanje i kontrola glasnoće radi normalno.

Ono što me ubija je loše riješeno baratenje dual SIM-om, da ne pišem ispočetka, evo c/p iz druge teme:
Citiraj:
Uzeo sam Coolpad 7320 i živcira njegovo upravljanje dual SIM-om. Mogu staviti da uvijek zove s jedne kartice ili da svaki put pita. Ako stavim da svaki put pita, onda doslovno svaki put pita. Mogu se još ručno brojevi vezati za SIM, ali to je velika gnjavaža, pogotovo ako se naknadno dodaju brojevi u imenik.
Na Moto G je to bilo izvedeno je automatski birao karticu po dosadašnjoj interakciji s tim brojem, dok je Lenovo A660 uz prvo biranje SIM-a imao i checkbox za napraviti odabrani SIM defaultnim za taj broj.
Ima li tko kakvu preporuku aplikacije bilo da se instalira, flasha... što god, a da radi kao ovo dvoje gore, po mogućnosti kao Motorola. Prošlo bi i ono unaprije vezanje brojeva za SIM, ali kada bi mogao vezati kompletnu grupu pošto su mi kontakti ionako već podijeljeni na posao i privatno.
Dimenzije su mjerene 149,9 x 77,5 x 8,7mm i 152g što odgovara specifikacijama, osim što je kod mene lakši 28g
Baterija bi po masi trebala imati 2400mAh

Sve u svemu sam zadovoljan, na početku sam imao osjećaj da držim komad šperploče što zbog veličine, što zbog ravne zadnje strane i premišljao se hoće li ipak biti prevelik, no sada kada nakon 2 dana opet primim 4,5" vidim da nema povratka na manje. Čak sam sjedio s njim u prednjem džepu i nije se bendao


E da, nisam mislio da ima LED lampicu pa sam se ugodno iznenadio kada sam skužio da ima, a kako je svijetlila crveno i zeleno pomislio sam da je i RGB, ali nije.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance


Zadnje izmijenjeno od: Srdan. 07.10.2014. u 00:43.
Srdan je offline