View Single Post
Staro 23.09.2014., 18:17   #158
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Na temi o ADB-u pisao sam nešto o svojoj lošoj parici i problemima koji su se pojavljivali svakih 2-3 mjeseca. Ove kišurine pogoršale su situaciju sa podzemnim kablom i došli smo na to da linija puca 10-ak puta dnevno. Tehničari su probali sve i jedino je još preostalo mijenjati podzemni kabel, što se očito neće dogoditi u dogledno vrijeme, ili spuštati brzinu. Konačno sam zatražio promjenu routera i dobio ZTE. On se na slaboj liniji bitno drugačije ponaša i veza ne puca (za sada). Ali kada se nagomila određeni broj CRC/HEC grešaka brzina padne sa 10.3 Mb na 6-6.5 Mb. Iako sam router pokazuje da se i dalje sinhronizirao na 12.2 Mb speedtest pokazuje brzine koje sam naveo. Kod mene se ovo smanjene brzine dogodi nakon 7-8 sati intentivnog surfanja, igranja, downloada sa nekoliko računala i mobitela. Router imam tek nekoliko dana i obično ga jednom dnevno restartam i veza se popravi. Bitno mi je da veza više ne puca i da je ping stabilan (zbog kućnih gamera). Probat ću ostaviti router upaljen što duže (unatoč manjoj brzini) da vidim dokle će to ići.

Moram napomenuti da sam u igru ponovo vratio ADB nakon što mi veza nije pucala sa ovim routerom i dobio 4 pucanja linije od 20 sati do ponoći.
Očito je da ovaj router puno bolje hendla loše linije. Slijedeći kandidat je SX763 kojeg sam upravo dobio od kolege.
Test bih učinio odmah, ali iz nekog razloga moram zvati operatera nakon izmjene routera. Kada sam mijenjao ZTE sa ADB-om i obratno to nije radilo iako su routeri imali sve postavke od ranije.

Evo, nadam se da ću nekom ovim pomoći. U zadnje vrijeme sve više kolega tuži se na probleme koje imaju na dosada besprijekornim linijama. Da li je problem u preopterećenosti infrastrukture ili neulaganju u mrežu ne znam, ali je očito da će routeri sa modemima koji dobro podnose loše linije biti veoma traženi.
herion je offline   Reply With Quote