View Single Post
Staro 17.08.2014., 11:03   #2659
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,013
Citiraj:
Autor tommyman1507 Pregled postova
Ma pisao sam već o tome. Stavio sam neku cijenu 250kn manje nego što je bilo. Kazna stigla tek nakon 3 i pol mjeseca od primitka procesora. Inače je 1000kn + 200kn troškovi suda ali su meni dali 500kn+100kn pošto mi je bilo prvi put
Da li si u dolasku platio porez ili si to spustio ispod ranga da prođeš bez?
Ako je ovo drugo, onda nije niti čudo da su provjeravali, ako je prvo onda im svaka čast na trudu

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Čisto da znate,kazne su vam sada veće od 1000+200 kn za lažiranje iznosa računa, tako da ako se netko misli u to upuštati pri kupnji nekog odrona, koštat će ga to na kraju više nego Mi3 sa MobiCityja
Ma neee, samo me zanimalo iskustvo kolege Tommya. Dobro da nije kakvu prijavu dobio
Imam iskustva s carinama raznim na poslu poprilično, dobro, to je sve poslovanje firmi i roba u većim količinama, nemam toliko iskustva s ovim poštarenjem fizičkih osoba, ali dovoljno znam da se s njima nije za zajebavati. Imao sam slučaj prije par godina kad je firma uvozila robe na kontejnere i u dogovoru s špediterom krivo deklarirala robu na drugi tarifni broj koji ima manji % carine (roba dolazila odnekud preko bare). Uglavnom, carinici su službeno došli s uzorcima robe kod konkurentne firme (di sam ja tada radio) pošto sami nisu bili dovoljno kompetentni da utvrde da li je to zaista tako ili nije Ovi moji im svi sretni potvrdili da to nije ta roba i onda su išli na nekakvo službeno vještačenje i gadno nagazili ovu prvu firmu, špeditera, odgovorne osobe i tako dalje redom.
c-shadow je offline   Reply With Quote