View Single Post
Staro 15.07.2014., 09:27   #21
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
1. Kog briga jel preporucljivo ili nije... Stvar radi bez ikakvih problema... Sta radis kada imas brdo RAMa koji ti stoji neiskoristen? Punis ga nulama?! Normalni komp ne trosi vise od 2-3GB RAMa kada imas sve aplikacije dignute, i sta da radis sa preostalih 5GB? Iskljuci swap jer ne treba...
.
Reka bi da ti nije poznat rad Windowsa (OSX, a vjerovatno i Linuxa), pogledaj malo pod Free stavku u task manageru, vridi isto za Activity Monitor u OSXu. Ne mora ga sama aplikacija koristit, ali fajlovi, cache sve se nagura u RAM pa cesto free bude par MB, te ovisno o zahtjevima se kompresira/puni swap ako app nema RAMa.

Druga stvar je jesi radio šta više od Chroma i Worda? Meni redovito u 2-3 programa, lagano dodje usage do 8GB (onaj graf) i bez PF samo nastanu problemi, zato je ubaceno 16GB (ali to je druga prica). Ili jos bolje, pokreni na nekom disku chkdsk /r bez PF-a pa javi rezultate
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
2. Apsolutno nebitno kolko kosta SSD... Probaj nagurat vise diskova u laptop... Nejde bas, jelda? U mom slucaju - desktop je napusten negdje 2005. godine i koristi se ili laptop ili virtualni desktop koji se vrti negdje daleko od mene (Amazon, iLand, itd)...
Opet kazen ne vidin kako jedan guru moze nadmudrit vojsku istih u Redmondu/Cupertinu/whatever

Prije san se drka s PF-om, smanjiva, gasio, dok nebi dosa do problema...
Baja 001 je offline   Reply With Quote