View Single Post
Staro 04.06.2014., 23:19   #21
mandak
Premium
Moj komp
 
mandak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Livno
Postovi: 369
Stavi prazan DVD u optički pogon i pokreni Nero Express ako imaš instaliran. Kad se otvori odaberi "Image, project, copy" zatim "Disk Image or Saved Project" > sad odaberi .iso datoteku od Windows 7, kopiraj to, zalijepi u rupriku na ekranu i klikni na "Open". Postavi u Nero da se .iso prži najsporije što može. To je ona strelica s lijeve strane. Kad je klikneš otvorit će ti se prozor gdje to možeš podesiti. Zatim to sprži.

Kad spržiš izvadi DVD iz optičkog pogona. Za ući u BIOS obično su to tipke F2, F12, Delete... Znači, restartaš računalo i prije nego li se pojavi logo ili bilo što, tipkaj jednu od navedenih tipaka i onda bi trebao ući u BIOS. Ako si zakasnio, pojavit će ti se logo i to što navodiš i ništa od BIOS-a.

Kad uđeš u BIOS idi u Boot i tamo odaberi da ti se sustav podigne s optičkog pogona. Koji je naziv tvog optičkog pogona to bi trebao znati i taj naziv će pisati u BIOS-u. Kad to uradiš stavi DVD u optički pogon i pritisni tipku F10, zatim Enter.

Da bi bolje shvatio, uđi u Internet i u Google upiši otprilike ovo: kako instalirati windows 7. Imat ćeš mogućnost otvoriti mnogo stranica n tu temu i odaberi neku gdje imaš tutorijal sa slikama cijelog postupka.

Naravno, pošto imaš Linuxe, mislim da bi uradio ovo o čemu ja pišem treba kod nekoga na Windowsima spržiti DVD.
mandak je offline   Reply With Quote