View Single Post
Staro 16.04.2014., 10:01   #79
Bishop
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Pozdrav,

U zivotu sam mozda 2 puta vidio Linux, ni jednom nisam još isprobao, ali vec 10 godina slušam price kako je nenadje**v, najbolji, najsigurniji, a ako instaliras neku obskurnu distru, hacking skill ti predje 9000 i CD tray ti safta kiflu. Naravno, to sve je dolazilo od likova koji ne da nisu power useri nego najobicniji hipsteri koji si narucuju IBMove tipkovnice prek ebaya i postaju slike na face i onda ih ne koriste jer jebote, nisu znali da su tako glasne, pa nisam uzimao za ozbiljno niti njih niti linux in general, ali htio bi promjeniti ovaj drugi dio. Imam jedan stariji HP probook doma koji trenutno sluzi za skupljanje prasine, pa sam mislio probat s linuxom, cak i da nesto zeznem, nece se nista strasno desit. Cijela motivacija zapravo je dosla iz cinjenice da si slazem htpc doma, i zelim da ta masina bude maksimalno stabilna, da maksimalno izvucem iz hardvera mogucnosti uz minimalno softvera koji nece sluziti svrsi. E sad, win 7, sa pogasenim svim nepotrebnim điđama, samo uz esencijalne programe + xbmc radi izvrsno, trosi malo RAM-a, trosi malo CPU-a, jedino zauzima prostora. Voljan sam dat linuxu sansu, pa vas molim da mi preporucite distru (cuj, moram sad terminologiju pravu koristit) kojom bi neki pocetnik mogao za pocetak, ispunit gore navedene zahtjeve (uz naravno, ucenje, to je neizbjezno) i da vidim mogu li ja uopce to pohvatat, na win se snalazim, kak ce bude na linuxima, samo nebo zna.
__________________
Of course he's dead, you can see his brain
Bishop je offline   Reply With Quote