Citiraj:
Autor Old Iggy
Koji to "trgovački lobi"? Kupac ne može inzistirati na nečem na što nema zakonsko pravo.
|
Pa ti ocito zastupas trgovacki lobi s bedastocama koje pises tu i izvrces napisano.
Vidis kako si ovo srocio "kupac ne moze insizitrati na necemu na sto nema zakonsko pravo". Normalno da nemoze, ali o tom nije bilo rijec posto je ovo jasno napisano u zakonu.
Rijec je da ako mu nesto ode u garancijskom roku, a oni ne mogu popravit to ili dat ISTI, nema nikakve teorije da ti moras prihvatit "adekvatnu zamjenu". Mozes ako ti pase, ali NE MORAS. Platio 5k kuna prije 10 godina, dobijas 5k kuna sad!
Da ponovimo, kao sto sam vec napisao prije, ti ako si kupio proizvod xxx, ne moze tebe trgovac natjerat da kupis proizvod xxy i ti uredno mozes trazit potpuni povrat novca.
Citiraj:
Autor Old Iggy
Može se dogoditi iz n razloga da ne možeš dobiti model koji imaš (npr. ima serijsku grešku) već se nudi noviji / izmijenjeni kao zamjena. Ni sud ti neće prihvatiti argumentaciju "hoću isti ili povrat novca".
|
Rofl kakve bezocne lazi.
Razlozi uopce nisu bitni, a ovakve stvari rijetko idu na sud jer je zakon u ovome jasan, volio bi vidjet trgovca koji je radi ovog isao na sud i riskirao kaznu.
Posto ocito volis bacat krafne u zrak, daj nekakav clanak zakona gdje kupac MORA prihvatit zamjenu.