View Single Post
Staro 23.01.2014., 20:45   #45
Zwer23
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Sjeća li se netko kakvih je još pitanja bilo što se tiče ovog težeg dijela i microsoftovih tehnologija!?

Citiraj:
Autor s4vgR Pregled postova
Upravo tako, ako nisu upareni s adekvatnim radnim iskustvom onda su prilično bezvrijedni. Istina, postoje tehnički jaki certifikati, ali oni su još uvijek u manjini. Koliko vidim kolega s foruma koji je pokrenuo temu je spomenuo školu i nekakvo malo radno iskustvo, pa mislim da mu je vjerojatno bolje ne trošiti previše novaca na certifikate. Možda ajde neki, samo da eventualno dobije "edge" na intervjuu. Iako iz svog iskustva mogu reći da se ipak na entry poslovima uzimaju ljudi koji jednostavno više znaju, bez obzira na certove.

A kako da skupim iskustvo i da naučim kad ne mogu dobiti nikako bolji posao gdje bi to mogao, radim u podršci i na instalacijama za jedan sustav kontrole radnog vremena i tu ne mogu toliko napredovati a ni naučiti...Kad god se prijavim za posao struke (ing. rač. mreža) ne dobim uopče odgovor ni poziv na testiranje...a najčešće traže par cert i bogovsko znanje... sad već 3mj tražim bolji posao i nula bodova... kako onda!?
evo copy-paste iz mog životopisa..pa da vidim kako vam se to čini...
ovo je zadnji job:

-tehnička podrška kod klijenata na sustavu kontrole radnog vremena i pristupa
▪asistiranje i samostalno vođenje projekata implementacije sustava
▪instalacija i konfiguracija softvera kontrole radnog vremena te popratnih aplikacija na Windows Serveru 2003, 2008 i Windows klijentskim računalima
▪instalacija, konfiguracija i backupiranje baze podataka na MS SQL serveru
▪dijagnosticiranje i otklanjanje problema u radu, testiranje i podešavanje rada softvera prema klijentskim zahtjevima
▪organizacija rada i praćenje projekata i radnih naloga kroz MS CRM
▪Instalacija i konfiguracija operativnih sustava i poslovnih aplikacija unutar firme, administracija lokalnih domenskih računa
▪lokalna i udaljena administracija radnih stanica i servera (TightVNC / RDP / ISL)
▪IIS - instalacija i podešavanje web aplikacija

Ako je ostalo malo nejasno..ja sam ovime htio pitati koji su mi idući koraci da napredujem...
imam 3 godine TVZ-a, inžinjerstvo rač.mreža,
imam ukupno do sada što honorarno, što službeno, 18mj radnog iskustva, većinom u teh.podršci... da li onda dalje ići certifikatima ili dovršiti još 2 godine faksa, a pretpostavljam da je najbolje i dovršit faks i jedan cert!?

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 23.01.2014. u 22:06. Razlog: koristi edit
Zwer23 je offline   Reply With Quote