View Single Post
Staro 07.12.2013., 12:44   #5
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
struju smo na novo radili pred 10tak godina, barem onu u stanu, do pred pol godine nije bilo problema kakve sad imam (iako je uvijek nešto viši napon, pretpostavljam zbog toga jer nam trafostanica ispred kuće). nulovanje je po riječima starog dobro izvedeno, razvodna ploča je nova, a struju su radili hep-ovi kooperanti iz tog vremena s kojima je moj stari surađivao.

ups je apc-ov, 620VA model. odlično reagira na strujne probleme, kad grmi ili kad povremeno padne napon prebaci na bateriju, tako da je on ispravan. 2 ili 3 izlaza su na bateriji, jedan je samo prenaponska zaštita, sve štaje na ups-u je na glavnim izlazima.

ovo šta mene buni je: zašto mi se to dešava, kad ta trošila nemaju uzemljenje? lemilica nema uzemljenje. fen nema uzemljenje. žarulje nemaju uzemljenje. jedino šta mi pada na pamet da ti prekidi strujnog kruga izazovu nekakvu smetnju u struji koja se reflektira na monitoru. (monitor mi je spojen na VGA i javi se smetnja u slici u onim slučajevima kad se monitor ne ugasi. npr, to gašenje-paljenje ventilatora od TA peći mi baci horizontalnu liniju visoku cca 1cm, sa smetnjom preko slike). usb link se prekine uvijek, neovisno dali koristim usb hub, dali ga napajam sa dc adapterom spojenim na ups, ili sa dc adapterom direkt u zid. (koristim hub s adapterom zbog ext diskova, webcama i ostalih stvari koje cuclaju struju).

monitor nije spojen na ups jer mi ne stigne kabel. imam 2 radna stola, "glavni" koji je pored kompa i jedan manji na kojem mi je samo monitor s periferijom pored kreveta, lakše je gledat serije iz kreveta nego sjedit na stolici, i kad dođe par frendova samo se poredamo na krevet. kad su nevremena monitor ne reagira na ove kraće padove napona, pa nemam potrebe i njega držat na ups-u. jedino kad nestane struja na više od pol sekunde onda se monitor ugasi/upali, šta mi ne smeta.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote