Tema: Automobili
View Single Post
Staro 28.11.2013., 21:17   #8505
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Ja sam ljetos išao vidjeti kolika je minimalna potrošnja moje dvojke. Izašao iz Siska sa zagrijanim motorom: temperatura ulja 80, temperatura antifriza 90. Ubacio u 4. pri 65 km/h i zabetonirao nogu da samo liže po gasu. Do Velike Gorice sam glumio tempomat sa drvenom nogom, potrošnja po BC = 4,8 L/100 km. Kod Zubaka na semaforu me sam fulao zeleni val, i tamo poklopio prvu i drugu dok ne propuca na auspuh. Prosjek od 4,8 se digo na 8,5 za manje od 2 km koji je po Zagrebu skočio na standardni tucet na sto.
Ja sam danas odvezo 20km sa preko 180 i diglo mi je potrosnju za samo pola litre nakon 190 kilometri odvezenih sa 4.4. Na zimskim gumama su brzine preko 180 iznad 10 litri i dosta se osjeti da su gore kaj se visokih brzina tice.

Bila je potrosnja i na 4.3 ali mi se neki zuti Hummer zakeljio na guzicu i bilo mi je malo bezeveze da me takav tenk prede pa sam otpeljal nekih 15,20km malo brze pa se diglo. Tam od Novog Marofa pa do Zlatar Bistrice su sam brda i doline a ravne ceste skoro da nema, srecom pa je i jako malo prometa. Ni bas lagano vozit stedljivo jer se stalno treba prilagodavat cesti koja divlja u svim smjerovima.
MAGARAC je offline   Reply With Quote