View Single Post
Staro 09.11.2013., 19:32   #239
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,115
Citiraj:
Autor herion Pregled postova
Ovako imam stalno 12Mb koja u nekim trenucima(ružno vrijeme i vikendi) opasno ulazi u zonu pucanja linije. I onda ako hoću stabilnu vezu moram zatražiti brzinu do 5Mb iako bi i na 10Mb (a ne 12 koliko ustvari puštaju za paket do 10Mb) zasigurno sve bilo OK. Nadao sam se da će odabir 992.1 popraviti stvar(jer je maksimum 8Mb), ali to ne radi. Na staroj poslovnoj liniji mogao sam bez problema birati ADSL, ADSL2(+), lite i sve bi radilo. Očito sada kada je maksimalna brzina 10Mb(a ne 8 kao prije) na tim linijama ADSL 992.1 uopće ne puštaju iako ne postoje tehničke zapreke. Vjerujem da nitko ne bi imao ništa protiv kada bi žrtvovao 1-2Mb u zamjenu za stabilniju liniju.
Meni je bio slucaj da na mojoj losoj liniji ADB nije drzao 10Mb (kad je spojen na 12,5Mb ADSL2+) pa mi je centrala automatski spustala brzinu na 7,5Mb. Kod mene je i upload glede IMS-a imao utjecaj na snizavanje brzine. Mozda takvo ponasanje ovisi i o centrali...
Kako nisam bio zadovoljan s tim, vratio sam se na SX763 i tad je bilo sve u redu na 10Mb, uredno mjesecima. Medjutim nisam bio zadovoljan ni sa SX-om pa sam se vratio na ST780
SX763 je dobro drzao liniju ali uz njega nisam mogao koristit programe za pracenje i kontrolu DSL linije kao DMT i OrbMT koji ima i odlican gadget za desktop.
Prezime je offline   Reply With Quote