View Single Post
Staro 09.10.2013., 12:36   #29
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,199
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pa konstantno se potežu priče o mogućoj uspejšnosti nekog proizvoda, koji dio tržišta predstavlja... usporedba sa konkurencijom iz nevidije, bang for buck, ovo sve kada se uzme overclocking potencijal...

To čini preko 90% svih postova o bilo kojem GPU-u na forumu. Za sve ostalo, imaš sirove brojke i rezultate testova te imaš cijenu u HR. Dovoljno si star da povežeš dva i dva.
Ma sve je to meni jasno, ali, kažem, gledano sa stajališta prosječnog kupca u Hr, zanima ga/me bang for buck za cijenu dostupnu meni, te usporedba sa konkurentskom grafom također po cijeni dostupnoj u Hr, znači ako već gledam nešto izvana, gledam koliko dođe i poštarina za to, tj da li je uopće podržana dostava u Hr i po kojoj cijeni. A ta stavka zna ići i do 150kn (cca 20€) za grafu. Onda gledam cijelu priču, ako je ta grafa vani 2200kn, poštarina 150kn, to je 2350kn, a kod nas je npr 3000kn, onda je logično gdje će se kupiti, bez obzira na daljnje komplikacije u slučaju reklamacije, troškove slanja vani, itd. Ali ako je taj jeftini shop u inozemstvu nedostupan za Hr, kao što je slučaj sa overclockersima, i ta grafa ispadne npr 2800kn, e bome za 200kn se kasnije eventualno mučiti sa reklamacijom, baš i ne isplati.
Zato sam rekao gore, opaska, budući da uglavnom ti najjeftiniji shopovi nemaju dostavu u Hr, nego uredno oni skuplji, gdje se ta isplativost i super cijena baš i ne vidi. Ali opet na drugu stranu, naši shopovi se uglavnom potrude da omjer grafe koja je u us 300$, u eu 300€, podići na nove razine
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote