View Single Post
Staro 07.08.2013., 11:28   #910
n E v E n
Premium
Moj komp
 
n E v E n's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: At Home
Postovi: 208
Evo i da ja kazem svoj osvrt na THL W100.

Cijena

THL W100 - 159$
root - 5$
discount -$11.99

ukupno 153,00$


Narudžba i dostava. ocjena 5

Narućen preko minideal.net (hvala vladosch na preporuci), mobitel je naručen 23/7/2013 utorak, naravno čim sa ga naručio više ih nije bio na stanju pa sam morao čekati 3 dana da dobiju nove zalihe. Mobitel je poslan u petak 26/07/2013, stigao na kućnu adresu 06/08/2013 utorak (kao što se vidi u prilogu) te je zaobišo Slavka




Pakiranje ocjena 5

Pakiranje je izvedeno tako da je kutija od mobitela bila upakirana u još jednu kutiju koja je bila cijela preljepljena selotejpom. Kutija je bila ispunjena dodatnim zračnim jastukom sa gornje i donje strane.

Na kutiji se nalazila naljepnica, sa lijeve strane naljepnice pise ime, prezime i ostale stvari za dostavu, a sa desne strane opis paketa i vrijednost.
Za opis pise "Home and Garden" a pod vrijednost 20$




Pakiranje u THL kutiji

2x baterija 1800mAh - stvarni kapacitet je 1500mAh
1x slušalice
1x quick start manual
1x mobitel
1x punjač (5v 500mAh)
1x plastic case
1x leather case
1x screen protector
1x usb cable




Mobitel - prvo loše strane


Ekran ocjena 4

4.5 inch, 960 x 540 pixelizacija je uočljiva (ili sam samo ja pacijent pa to vidim)

Baterija ocjena 3

Nisam ni očekivao da će baterija od 1800mAh biti nešto izdržljiva, ali su stvarno mogli staviti jaču bateriju. Kako mi se ćini mobitel će biti na punjaću svaku noć kako ga ja koristim.

EDIT Mobitelom se igram punih 3 dana i sve šta mogu reći da je baterija živi užas. Ne znam kako drugi korisnici THL W100 izdrze, ali moja baterija ne izdrzi niti nepunih 13h od punjenja.

EDIT evo nakon igranja sa mobitelom punih 2 tjedna, došlo je vrijeme da raskopam bateriju, i kad ono pravi kapacitet baterije nije 1800mAh kako piše na naljepnici već 1500mAh kako je isprintano na bateriji.



u pozadini
email IMAP (mail check every 5min)
ekran stavljen na automatic brightness
3G konstantno upaljen


Kamera ocjena 3

Eto, niti to nisam očekivao da će biti neki VAU, ali je mogla biti i bolja. (btw slike kutije i pakiranja su slikane sa W100)

Punjač ocjena 4

Uz mobitel dobijete punjač 5v 500mAh, mogli su stvarno staviti jači punjač od kojih 1A da se i sam mobitel brže napuni, ali dobro mobitel se i sa ovim punjačem napuni sa 10% na 100% za 1h i 15min.



Mobitel - a sad dobre strane

Preformance ocjena 5

Ugodno iznenađenje što se tiće same brzine. AnTuTu Benchmark je prvi put pokazao 14096 što je super brzo (bar za mene), nakon par instaliranih programa AnTuTu Benchmark je pokazao 13743



Da se malo zadržim na AnTuTu Benchmarku, kolegin Samsung Galaxy S4 je na prvom AnTuTu Benchmarku testu pokazao 13689 "score" a na drugom testu 14648. Znam da se taj "score" gleda zbrajanjem svih rezultata.

GPS ocjena 5

Što se tiće GPS-a što su ljudi pisali da imaju problema moj je out-of-box našao 7 satelita na balkonu u toćno 10sec sa pogreškom u mjerenju od nekih 3m što je opet po mom mišljenju čisto uredu.

WiFi signal ocjena 4

WiFi signal (ako je vjerovat status bar-u ) je jednak mojem starom umirovljenom HTC Desire-u. WiFi router na jednoj strani stana,pa onda zid od sobe pa tek onda mobitel, status bar pokazuje jednu do dvije crtice signala. (razmak između routera i mobitela je 8m). Naravno moglo bi bolje.

Power ON ocjena 5

Iznimno brz boot, nekih 15sec (mozda sam i previse rekao).

Sveukupni dojam mobitela je 4, uvijek moze bolje

Evo to je to od mene za sada, pošto mobitel imam tek nekih 10 sati u rukama.

P.S. Slazem se sa ostalima, aj više prestanite pisati "meni još tracking nije počeo raditi"
__________________
everybody lie!

Zadnje izmijenjeno od: n E v E n. 20.08.2013. u 10:24.
n E v E n je offline