View Single Post
Staro 26.07.2013., 13:43   #365
sivonja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 108
Evo moje iskustvo.
Davnog 09.06.2013 naručio sam switch i router TP-Link. Nakon 8 dana 17.06 emailom pitam za stanje, odgovor isti dan "Vaša narudžba još nije kompletna. Čim bude automatski ćete dobit obavijest o preuzimanju narudžbe."
Nakon 2 dana 19.06 ujutro stiže email da odaberem vrijeme dostave, što napravim odmah za 15 minuta: želim dostavu sutra popodne što je prvi mogući rok.

Roba ne dolazi sutra već preksutra petak 21.06 popodne oko 17h.
Switch ispravan, router TP-LINK TL-WA901ND neispravan. Ne posve mrtav, lampice svijetle ali JEDINI lan port ne radi. Led ne svijetli, isprobao više kablova i uređaja, ništa.

Odmah zovem dućan, uzalud, kasnije vidim da piše radno vrijeme petkom do 16h. Servis radi dulje, zovem njih, objasnim problem i pitam kako dalje. Nakon provjere veli taj model nemaju na stanju za zamjenu (očito, jer su i ovog dopremili izvana) već da vratim robu radi povrata novca. Pozitivno je da su ugovorni korisnik s Overseas dostavom pa paket mogu vratiti na njihov trošak, što je svakako ok jer je roba neispravna.

Kao za inat sutradan je praznik 22.6 kad nitko ne radi, a onda nedjelja.
Telefon je rekla-kazala pa za svaki slučaj idući dan šaljem email i tražim potvrdu da mogu tako vratiti robu i dobiti povrat love na tekući račun. U ponedjeljak jutro javlja voditelj poslovnice da može, popodne drugi mail od prodavača na može (Pošaljite router koji želite reklamirati pa ćemo provjeriti i obraditi Vaš zahtjev u sukladnosti sa zakonom.)

Šaljem paket popodne za ZG, kod njih je isporučen u srijedu prijepodne. Živio tracking!

Čekam tjedan dana i u srijedu 03.07 mailom pitam za status. Nešto kasnije zove me na mobitel prodavač i pita o čemu se radi, prepričam situaciju i potvrdim da želim povrat novca. Bitno pitanje je bilo da li sam s nekim razgovarao, da li je odobreno. Rekoh jest, od voditelja, emailom pred 10 dana. Dobro, provjeriće, a kasnije na email stiže generička poruka "Provjerit ćemo i obavijesti Vas o istome."

Dalje se ništa ne dešava još tjedan dana, kada pišem novi mail, na šefa, trgovca i menadžment. Nema nikakve reakcije. Čitam Zakon o zaštiti potrošača pročišćeni tekst, članak 48. definira rok 30 dana za vraćanje love. Toliko nije prošlo ali je mjesec dana od narudžbe. Kao da tražim refund od kineza s ebaya.
Odlučio sam da ih ne zovem telefonom i više ne podsjećam mailovima, a kad prođe rok ide prijava Državnom inspektoratu, komplet dokumentirana s računima, dostavnicama i svim mailovima. Kazne počinju od 10.000 kn naviše.

Tri tjedna nakon vraćanja rutera lova je napokon vraćena na tekući račun. BEZ ikakve obavjesti na email ili telefon! Sve u zakonskom roku.

Da li ću opet tamo kupovati? Ne znam, još uvijek sam ljut. Splet okolnosti, ulazak u EU, puni mjesec? Dođu mi kao hrvatski Dealextreme, čija roba je stigla 62 dana nakon plaćanja. Ispravna.
sivonja je offline   Reply With Quote