View Single Post
Staro 11.07.2013., 12:54   #1
Rino123
Premium
Moj komp
 
Rino123's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dramalj
Postovi: 35
"rusenje" dijela mreze

Pozdrav ekipa....
Imam ovakvu situaciju..... Kod frenda sam pred nesto vise od pola godine glazbeni studio spojio ovim antenama http://www.optimum-online.hr/detalji...g-outdoor.aspx na mrezu/internet u njegovom stanu udaljenom nekih 50 metara. Antene sam stavio u point to point mode i stvar je funkcionirala odlicno. Pred nekih 2 mjeseca njegov stari je odlucio dofurat net u apartman za iznajmljivanje koji je udaljen nekih 2 km zracne linije i posto postoji opticka vidljivost kupio je jos jednu prije spomenutu antenu i time sam i taj apartman spojio na istu mrezu. Anteni koja je u studiu sam ostavio postavke kakve su bile i prije, "glavnu" antenu koja je spojena na router u stanu sam stavio u point to multipoint mode(u kojem moze radit sa jos 6 takvih antena odjednom), upisao mac adrese ovih dviju ostalih antena i trecu antenu, koja je u tom apartmanu sam isto stavio u point to point mode. Svaka antena ima svoju IP adresu i ispocetka je stvar funkcionirala odlicno. Medjutim pred par dana se je net u apartmanu jednostavno srusio, glavni stan u kojem je router i studio sa pocetka price imaju vezu i internet, a taj apartman nema.... ispocetka je samo povremeno "stekalo" i onda je skroz prestalo radit. Antenu sam resetirao, ponovo upisao sve postavke, provijerio postavke i na ostatku mreze, sve mac i IP adrese su upisane ispravno, ali ja se i dalje u tom apartmanu ne mogu spojit na net. Najzanimljivija stvar je to sto antena ima komunikaciju sa "glavnom" antenom, pokazuje mi 20-25 db snage signala, loopback ping test mi normalno prodje i iz apartmana mogu kad upisem ip adrese glavne antene i antene u studiu pristupit onom njihovom konfiguracijskom meniju..... istina, dosta sporo otvara ali svejedno pokazuje da se je antena spojila na "glavnu" mrezu.
E sad.... njihov provider je Optima i imaju neki njihov Iskratel router koji meni ovako na oko izgleda ko zesce smece, router jako cesto treba resetirat jer se zblesira pa im steka net, cesto im se zna dogodit da nemaju neta uopce po par sati cak i kad se resetira router itd. Sad.... mene zanima dal postoji mogucnost da je stvarno router tolko zblesiran da iz nekog razloga ne "pusta" net na taj dio mreze koji je spojen na tu trecu antenu jer ne vjerujem da je problem u mojim postavkama posto je stvar, kako sam vec naveo, ispocetka funkcionirala ili moze bit da je problem u necem sasvim trecem?
Rino123 je offline   Reply With Quote