View Single Post
Staro 16.06.2013., 09:30   #1
Albert Wesker
Premium
Moj komp
 
Albert Wesker's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
AMD FX/APU/non-APU Overclocking Thread

Malo sam gledao po forumu i mislim da bi bilo odlicno da se aemdejci sa novijom generacijom procesora sakupe u ovoj temi ako koristite bilo koji APU,non-APU ili FX procesor,dobrodosli ste u ovoj temi

evo da ja krenem prvi prije mjesec dana sam si uzeo MSI FM2-A85XA-GD65 i Athlon II 740 po jako primamljivoj cijeni(veliko hvala clanu foruma) te sam jucer odlucio malo OC-at procesor posto se nisam time bavio jos od Phenoma II.

evo zasad se vrti OCCT stabilno sat vremena pri 4223 mhz na procesoru.54 stupnjeva na procesoru koji je hladen Thermalright Ultra 120.ovo sto pise 70 stupnjeva to slobodno ignorirajte,penjalo se i do 90 stupnjeva na pocetku memorija se vrti na 1400 mhz u DC.




Napomena: overclocking putem sabirnice rezultira blokadom ulaska u windowse ako je disk/SSD u AHCI modu.cim bi mi sabirnica bila iznad 105 mhz nisam mogao uci u windowse dok bi mi disk bio u AHCI modu(ovo vrijedi samo za FM1/FM2 ploce).jucer sam nanovo instalirao Windowse ali pod IDE modu tako da mi overclocking ide bez problema.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Albert Wesker. 16.06.2013. u 09:30. Razlog: tipfeleri
Albert Wesker je offline   Reply With Quote