View Single Post
Staro 22.04.2013., 07:30   #47
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Digitalni ortofoto koji je polazna točka za ono što se može legalizirati se nalazi gdje?- na geoportalu

Preko HOK-a i starih aerosnimaka se dokazuje šta je izgrađeno prije 68.Na osnovu čega misliš da se izdaje uvjerenje da je građevina građena prije 68?
Naravno to sve stoji, ono što sam ja htio reći, možda sam negdje naveo krivu riječ, jest da geoportal ne možeš koristiti kao pravni akt tj ne možeš uzeti printscreen geoportala i koristiti ga kao prilog da bi nešto dokazao.

Koristiti se može samo u informativne svrhe, a kao dokaz treba kopiju katastarskog plana koja je naravno ovjerena i potpisana. (ukoliko mu se stvarno stanje poklapa sa stanjem sa kopije katastra)


Vezano za HOK5, pa naveo sam link gdje mu piše što je to
Znam da je to osnovna karta koja prikazuje povijesno stanje.

Opet, ono što sam htio reći, to se može koristiti samo u svrhu informacije, ne možeš navesti u dokumentaciji da zgrada ta i ta nije predmet legalizacije jer je sagrađena prije 15.02.1968. što se dokazuje printscreenom HOK5 mape sa geoportala

Već treba kopiju katastarskog plana koja prikazuje zgradu prije tog datuma, drugu kopiju koja prikazuje sadašnje stanje i nije starija od 6mj i rješenje o evidentiranoj građevini prije 15.02.1968 što dobiju na temelju preklapanja ta dva stanja. Naravno u slučaju da ta zgrada i danas stoji u tim gabaritima.
Tako barem mi radimo.



Mislim znaš i sam da ljudima pada svašta na pamet i svašta donose kao dokumentaciju kojom žele dokazati legalnost. Ja sam upoznao klijenta koji je došao s printscreenom DOF5 i kaže, meni su rekli da ako imam crveni krov na snimci da ne trebam zvat geodetu, ali meni je krov sivi, kako dobiti crveni krov.

A da ne kažem koliko ljudi u Vukovaru ne shvaća što treba za legalizaciju objekta putem prijepisa građ. dozvole. Jedan je lik čak navodno podigao tužbu protiv ureda jer su mu izdali odbijenicu, a upravo mu to trebaju izdati. No opet, ništa čudno jer u većini slučajeva niti ljudi koji se time bave ne znaju dati konkretan odgovor, kud će onda znat neki deda koji cijeli život radi na njivi.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote