Tema: Google Glass
View Single Post
Staro 18.04.2013., 00:19   #5
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,313
Evo vidim da se ekipa raspisala o doticnim naocala, pa iako bas nisam puno cita o njima tesko je ne cut za njih i sta mogu i sta ne mogu.

Ali (uf sta volim "ali") kao dugogodisnji korisnik doticnog prostetickog pomagala (naocala), ne mogu, a da ne primjetim jednu (veliku) manu koja bi mene jako smetala.
A to je smanjeno vidno polje i to asimetricno, tj. sa desne ili ljeve strane di se nalazi komad crne (ili vec koje boje) palstike u kojem je kamera i elektronika, ja pošizim kad mi trepavica pande na staklo/la, a kamoli kad imam ovakav objekt u vidnom polju i to jos samo sa jedne strane.

Znam znam, sad ce neki rec, naviknes se vremenom, ali zasto se navikavat na nesto sta nije zdravo, da da da, nije zdavo imat asimetricno vidno polje kad je mozak (ljutski) vec tisucama i tisucama godina naviknut na ovo sta sad vidimo.
Iako naocale nosim od 1996 jos mi i sad ponekad okviri (iako jako tanki, titian) znaju ic na zivce a oni su itekako simetricni. Sad ce nekorec uzmi lece, a ja mu kazem jes ti brale proba lece, fala ne volim na roznicu stavljat strana tijela ako bas nije situacija zivot ili smrt (mislim super ako vas ne iritira leca, ja proba i fala ne bi vise), je ima i laserska korekcija ali to cuvam za kasnije (cca oko 85 - 90 godine da bolje vidim zenske, planiram bit stari pohotni didica ).

Meni se cini da se opet prodaje nesto sta bas nije zdravo, ali je kao fensi-šmensi i jako potrebno i neophodno modernom "homo sapiensu" jer kao ne radi dovoljno ovako kako radi sad, nago sad dok hoda moze radit i bit na netu sa prijateljima koje "uzivo vidi 2-3 godisnje" jer nema vremena, jer radi da moze otplatit svoje nove naocale

Mislim ima tu i određenih prednosti ovakve igracke, a to je da mozes pomoc nekome ko ih nosi, tj da mu pomognes odradit nesto sta on ne zna, a da imas uvid u to sta radi, uf sta ce vladine agencije ovo volit narocito USA vladine agencije.
Ako je nako dovoljno informaticki pismen moze uzet svoju veb kameru, mali duzi USB kabel i odradit isto, ali ovako sa naocalama si veca faca.
Također predviđam pad realiti šoua na tv-u, a povecanje istih na jutubiju

Uglavnom sta vi mislite lege o ovoj novoj igracki za bogate i one kreditno sposobne? Naravno osim onog dijela o stetnosti asimetricnog vidnog polja, tu sam 110% u pravu (uf sta ce se ekipa lipit po stupovima )


ps- ovo je donekle prihvatljiv oblik
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413

Zadnje izmijenjeno od: ante2. 18.04.2013. u 01:05.
ante2 je offline   Reply With Quote