Citiraj:
Autor trpi
hajde fino objasni jednom noobu kako disableati taj ipv6, korak po korak i ne koristeci geek skracenice 
|
A šta da kažem pored ovoga kada nemam pojma što vrtiš na mobu. Ako si na custom kernelu onda je jednostavno. Skineš Terminal Emulator, u njega utipkaš "su", potvrdiš mu superuser prava i ukucaš onu gore naredbu. Ako je sve ok nećeš dobiti nikakvu grešku kao odgovor.
Da bi provjerio radi li skripta ili ima li tvoj kernel ipv6 parametar/zastavicu/ne znam kako to nazvati, odi preko nekog root explorera na "/proc/sys/net/ipv6/conf/wlan0/" i otvori fajl unutra - trebalo bi pisati 1 ili 0. U ovom slučaju mora pisati 1.
Da ne moraš ovo upisivati nakon svakog reboota, treba ti custom kernel s podrškom za init.d skripte (svaki bi to trebao imati valjda) i u /system/etc/init.d napraviš novi fajl, nazoveš ga npr. "99disableipv6" i u njemu napišeš onu komandu i sejvaš. Podesiš permissione na rwxr-xr-x ili 755 (ne znam koji način prikaza dozvola ti je draži

) i to je to.
Može ovo još detaljnije, ali bojim se da ne bude uzalud. Nije ovo komplicirano ako si u tim vodama. I nema geek skraćenica
