View Single Post
Staro 31.03.2013., 09:30   #157
Dayafter
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Požega
Postovi: 14
Dugo sam se igrao sa crossfireom i mogu vam reći da je sam "mostić" najmanje bitan detalj. Da bi crossfire radio u punom sjaju potrebno je učiniti nekoliko predradnji koje je ma koliko bez značajno zvičale čine velike probleme. Npr. Imam Phenom II x 4 965be sa matičnom ASrock 970 Xtreme3. Kartice HD7770 Saphire i XFX. To sve u kučištu XaserIII.
To sve sa napajanjem od 600W radi više nego jadno. Trza,,, smrzava...bluescreen.....
Stavim TAGAN BZ 800W i performanse se poprave ali naša sreča trajala je kratko.
Nakon velikih izluđivanja i čupanja kose dođem do banalnog rješenja!!!!
Pločicom plexiglasa odvojim grafičke kartice od ostatka matičnie ploče a na plexi ugradim vent koji direktno ispuhuje zrak sa primar grafike na ventilator za ispuh, postavim hlađenje i na slotove memorije i tek sada sve radi kako treba,,,nema zamjerki FARCRY3 na ultra. sa 40-60fps.
Tj. grafika podnosi i 85c, a vuče i do stotonjak wata po komadu, kada su dvije zagrijavaju duplo veču količinu zraka. Za GPU nikakav problem ali RAM-i to malo teže podnose a po defoltu su iznad PCI-e slotova u razmaku od par centimetara i neizbježno pasu dosta vručeg zraka sa grafike.
Mjesec, dva živaca novaca i mozganja i crossfire radi savršeno u zatvorenom kučištu!!!
Pa sretno
Dayafter je offline   Reply With Quote